UWM też gra z Wielką Orkiestrą

Społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego włącza się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do przekazywania datków na rzecz dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zachęca rektor prof. Jerzy Przyborowski.

Doroczna zbiórka prowadzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to największa akcja charytatywna w Polsce. W tym roku WOŚP gra po raz 29., zbierając datki na rzecz dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.

UWM włączył się również do WOŚP. Rektor prof. Jerzy Przyborowski przekazał na licytację akwafortę Krzysztofa Janickiego - absolwenta Wydziału Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Można go zobaczyć tutaj.

- „UWM, Kortowo…. tu zostało moje serce” - takie słowa nieustannie słyszę od absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Niech te wiele serc, które łączy nasz Uniwersytet, będzie dziś jednym, bijącym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam do licytacji akwaforty, o wyjątkowej, historycznej wartości. Jest to obraz Rektoratu wykonany przez olsztyńskiego artystę, Krzysztofa Janickiego, który od lat w swoich pracach ukazuje piękno Olsztyna. Niech 13. numer akwaforty będzie szczęśliwy dla nabywcy – zachęca rektor.

Charakterystyczna puszka z serduszkiem - logo WOŚP pojawiła się także w Rektoracie UWM. Do wsparcia akcji zachęcał rektor prof. Jerzy Przyborowski, kwestujący osobiście.

- Przyłączmy się do tej szlachetnej akcji, bądźmy razem z tymi którzy chcą pomagać innym – zapraszał rektor pracowników UWM.

Rektorat nie był jedynym miejscem w uniwersyteckim kampusie, w którym można było wrzucić datek. Skarbonka z serduszkiem stanęła także w siedzibie Wydziału Biologii i Biotechnologii. Pracownicy i studenci tego wydziału włączyli się w akcję WOŚP już po raz drugi. W ubiegłym roku kwesta towarzyszyła Nocy Biologów na wydziale. W tym roku w kolejnych tygodniach stycznia puszka "wędrowała" i pojawiała się we wszystkich katedrach WBiB.

- WOŚP ma element pozytywnego nastawienia, ta dobra emocja emanuje na każdego, kto się włącza. To jest świetne - twierdzi dr hab. Beata Kurowicka, prof. UWM, która od 3 lat jest członkinią olsztyńskiego sztabu WOŚP i koordynatorką zbiórki na Wydziale Biologii i Biotechnologii.

Prof. Kurowicka zachęca również do wzięcia udziału w licytacji na rzecz WOŚP na portalu Allegro.

- Mieliśmy ponad 100 przedmiotów, które można było wylicytować, a napływają kolejne. Co roku na licytację przekazują swoje prace słuchacze olsztyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku na aukcję przekazali prace osadzeni w zakładzie karnym w Barczewie. Licytują je ludzie z całego kraju. Można licytować także usługi lub vouchery. Licytacja potrwa do 14 lutego, gorąco zachęcam do udziału - mówi prof. Kurowicka.

Dla wygody i bezpieczeństwa władze wydziału uruchomiły również eSkarbonkę, do której można wrzucić datek drogą elektroniczną. Warto się pospieszyć i dołączyć do orkiestry. Zbiórka trwa do 29 stycznia. link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/f4ed5b

Ponadto Biuro Medów i Promocji UWM wstawiło na licytację na Allego uniwersyteckie sportowe gadżety reklamowe. Jakie? Zobacz w galerii pod tekstem. Linki do poszczególnych licytacji pojawią się niebawem na uniwersyteckim profilu na Facebooku.

W wielką kwestę WOŚP zaangażował się również samorząd studencki UWM, chociaż po raz pierwszy nie prowadził zbiórki do puszek na terenie kortowskiego kampusu ani nie organizował imprez towarzyszących.

- Podczas finału będziemy obecni w olsztyńskim sztabie WOŚP, a transmisję udostępnimy na naszej stronie internetowej. Przekazaliśmy również na licytację kilka gadżetów – wyjaśnia Piotr Wałejko, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM.

mah