UWM na zielonym festiwalu

Chociaż festiwal był zielony, to dzięki uczelni na plaży miejskiej zrobiło się niebiesko. Pracownicy Biura ds. studenckich UWM prezentowali ofertę kształcenia podczas pierwszego Olsztyn Green Festival.

Green Festival to impreza przygotowana przez Agorę i miasto Olsztyn z okazji oficjalnego otwarcia nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel (6-7.09.). Główną ideą festiwalu było szerzenie wiedzy o ekologii i zdrowym stylu życia. Pogoda rozpieszczała i nie brakowało atrakcji. Można było m.in. dowiedzieć się jak twórczo wykorzystać odpadki, poznać warmińsko-mazurską faunę i florę, spotkać się z Władysławem Kozakiewiczem, mistrzem olimpijskim z Moskwy w skoku o tyczce, wziąć udział w zajęciach sportowych oraz posłuchać dobrej muzyki.

Podczas Green Festivalu nie zabrakło również Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który od 2 lat wciela w życie ideę Green University. Green University to autorska koncepcja rozwoju uczelni przygotowana przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM. Zakłada z jednej strony maksymalne wykorzystanie potencjału naukowego Uniwersytetu do jego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ochrony środowiska naturalnego.

- Program Green Festival nawiązuje do idei Green University, stąd nasza obecność tutaj. Chcemy prowadzić badania oraz kształcić studentów na kierunkach dotyczących energetyki odnawialnej, ochrony środowiska, turystyki oraz rekreacji - wyjaśnia rektor.

Uczelniane stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pracownicy Biura ds. studenckich prezentowali na nim ofertę kształcenia, mówili o wrześniowej rekrutacji oraz rozdawali gadżety. Uczelnię promowali także członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo".

- Młodzi ludzie najczęściej pytali o kierunek lekarski oraz studia podyplomowe. Interesował ich również dodatkowy nabór, który rozpoczyna się 10 września – mówi Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich.

Zuzanna Zacharek jest już studentką, ale stoisko UWM nie umknęło jej uwadze.

- W tym roku poprawiałam maturę, ponieważ poważnie myślę nad zmianą kierunku. Obecnie studiuję na II roku weterynarii, ale marzy mi się medycyna – wyjaśnia Zuzia.

Z Warszawy do Olsztyna na Green Festival przyjechał Łukasz Smardzewski, absolwent dziennikarstwa UWM.

- Mam wiele miłych wspomnień związanych z Olsztynem i uczelnią. Cieszę się, że zorganizowano tak dużą imprezę i że uczelnia również jest w nią zaangażowana. Piękne miasto i piękny Uniwersytet. Warto tu studiować – przekonuje Łukasz.

syla

Organizatorem Olsztyn Green Festival była Agora oraz olsztyński Urząd Miasta. Wystąpili: Hey, Kajah, Artur Rojek, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Łąki Łan, Riffertone, Kacezet i Kraków Street Band.

 

w kategorii