UWM w galerii handlowej „Aura”

wystawa w Aurze
Gdzie jest najlepsze miejsce do pokazywania wystawy fotograficznej? To oczywiście galeria. Niekoniecznie jednak galeria sztuki. Bardzo dobra jest także galeria handlowa, bo codziennie odwiedzają ją tłumy ludzi, a w okresie przedświątecznym ludzi jest jeszcze więcej.

Uniwersytecka wystawa fotograficzna z okazji 20-lecia UWM 10 kwietnia pojawiła się w olsztyńskiej galerii handlowej „Aura”. Składa się na nią 20 plansz ze zdjęciami przedstawiającymi ważne momenty i największe osiągnięcia UWM w minionym 20-leciu. Na planszach można prześledzić, jak zmieniała się uczelnia, jej otoczenie, architektura, jednostki. Wystawa bowiem to jeden z elementów obchodów 20-urodzin UWM, które przypadają w tym roku.

O tym, że wystawa UWM znajdzie się w „Aurze” decydowała Katarzyna Kaczmarska, specjalista ds. marketingu w „Aura” Centrum.

- Zgodziłam się, bo UWM jest bliski pracownikom „Aury”. Większość z nas to olsztyniacy i bardzo wielu kończyło UWM. Dlatego pokazanie tej wystawy wydaje mi się oczywiste. Kiedyś próbowaliśmy zorganizować wystawę prac studentów Wydziału Sztuki UWM, ale nie doszła do skutku. Ja sama jestem absolwentką filologii angielskiej UWM z 2011 r. Czas spędzony na studiach wspominam bardzo mile i co najmniej raz w roku nasz rocznik spotyka się. Podczas tych spotkań zawsze wspominamy studia i profesorów - mówi Katarzyna Kaczmarska.

Wystawę przygotowało Biuro Mediów i Promocji UWM, a większość zdjęć do niej wykonał Janusz Pająk - uniwersytecki fotoreporter. Oglądać ją w „Aurze” można do 10 maja. Naszą wystawę eksponowaliśmy już Centrum Konferencyjnym UWM, w olsztyńskim planetarium i w ratuszu. W lipcu zobaczymy ją w kolejnej galerii handlowej - „Warmińskiej”.

lek

w kategorii