UWM w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn

Zmień rozmiar tekstu

Studenci UWM znakomicie zaprezentowali się w turnieju piłkarskim, którego stawką był awans do finału Mistrzostw Polski. Awans nie tylko wywalczyli, ale w doskonałym stylu wygrali cały turniej.

W Warszawie w dniach 29-31. 01.2016 r. odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet i mężczyzn. Początek turnieju nie zapowiadał końcowego sukcesu. Po wygranej z Politechniką Warszawa 6:3, w następnym meczu niestety ulegliśmy Uniwersytetowi Łódzkiemu 9:4. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie czekał nas mecz z Uniwersytetem Warszawskim - faworytem turnieju występującym w rozgrywkach I ligi futsalu. Po niezwykle zaciętym meczu udało się kortowiakom po bramkach Łukasza Szumskiego wygrać 2:1. Następne mecze to zwycięstwo nad SAN Łódź 5:2 i w finale z Politechniką Białystok 2:0. Teraz czeka nas finał który odbędzie się w Poznaniu.

Równolegle odbywał się turniej kobiet. Nasze studentki ambitnie walczyły w eliminacjach i niewiele zabrakło im do awansu do finałów. W rywalizacji w grupie nasze dziewczyny wygrały z PWSZ Leszno 11:2, UTH Radom 4:2, SGH Warszawa 3:0 i przegrały z AWFiS Gdańsk 5:1 zajmując drugie miejsce i awansując do najlepszej ósemki turnieju. W meczu o wejście do czołowej czwórki przegrały z UAM Poznań 5:1, a w meczach o miejsca 5-8 z Uniwersytetem Gdańskim 3:1 i w decydującym meczu o awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski z Uniwersytetem Łódzkim 5:1.

Składy drużyn UWM

Kobiety:

Monika Zawrotna, Aleksandra Kojadyńska, Martyna Kisiel - Ewa Fidut, Paulina Babińczuk, Monika Jasińska, Marta Smolińska - Magdalena Żuchowska, Kinga Jankowska, Martyna Jankowska, Martyna Kisiel, Julia Klonowska, Weronika Kostewicz, Justyna Turkowska, Martyna Dulęba.

Mężczyźni:

Paweł Osasiuk, Konrad Rusiecki, Andrzej Skindel, Szymon Tarnowski, Paweł Rutka, Łukasz Szumski, Łukasz Woźniak, Konrad Kierstan, Kacper Nawrocki, Adam Grażulewicz, Piotr Suchocki, Zbigniew Marchlewski.

Najskuteczniejsi strzelcy to: mężczyźni - Kacper Nawrocki, Konrad Rusiecki i Łukasz Szumski; kobiety - Julia Klonowska, Monika Jasińska i Marta Smolińska.