UWM Akademickim Mistrzem Polski w przełajach

Zmień rozmiar tekstu

Dziewczyny z UWM są niedoścignione. Na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych zajęły same czołowe pozycje i zostały mistrzyniami.

Akademickie XXXI Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbyły się 5 kwietnia. Podobnie jak przed rokiem zostały rozegrane w Łodzi. Zawody były punktowane w dwóch  kategoriach: klasyfikacja generalna i w typach uczelni. Gospodarzem imprezy była Politechnika Łódzka, która już od kilku lat gości u siebie studentów–sportowców walczących o miano Akademickich Mistrzów Polski. Studenci UWM swój udział również zaznaczyli i to mocno odnosząc sukcesy.

Kobieca drużyna w składzie: Aleksandra Lisowska (WNS), Monika Jackiewicz (WPiA), Martyna Konarzewska (WPiA), Justyna Brzezicka (WNS), Judyta Neścior (WMN), Dominika Raczyńska (WPiA), mgr Krystyna Pieczulis (SWFiS) osiągnęła dublet: zwyciężyła w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacji uniwersytetów.

Drużyna mężczyzn w składzie: Rafał Piórkowski (WNS), Zbigniew Rogowski (WPiA), Kamil Wołoszyk (WGiGP),  Wojciech Retka (WNS), Sebastian Najmowicz (WNoŚ), Rafał Gieszczyński (WNS), Michał Kanigowski (WGiGP), Dawid Wronowski (WNT) też może pochwalić się sukcesem. Zajęła II miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Także indywidualnie nasze dziewczęta spisały się wspaniale. Monika Jackiewicz zajęła I miejsce na dystansie 3 km, Aleksandra Lisowska II miejsce na 6 km i Martyna Konarzewska VI miejsce na dystansie 6 km.

Zawodniczkom, zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy.

lek