Uroczyste prezentacje dyplomów na Wydziale Sztuki

Zmień rozmiar tekstu

Wydział Sztuki obchodzi w tym roku jubileusz 5-lecia. Po raz pierwszy w historii wydziału dyplomanci uroczyście zaprezentują swoje prace.

Uroczystość odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz. 11 w auli teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych przy ul. K. Obitza 1.

Podczas uroczystości zostaną wręczone po raz pierwszy nagrody i wyróżnienia dziekana przyznane za wybitne artystyczne dzieło dyplomowe. Usłyszymy koncert w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki (Emilia Kitłowska – wokal, Łukasz Młynarczyk – gitara elektryczna, Mateusz Deredas – gitara basowa, Dominik Skwarczyński- piano, Krzysztof Sydor – perkusja), a wyróżnione i nagrodzone dyplomy absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych obejrzymy na wystawie towarzyszącej uroczystości.

Swoje prace zaprezentują: Ilona Cichoszewska przedstawiająca cykl fotografii „Zakochani” zrealizowany w Pracowni Fotografii i pod kierunkiem prof. Janusza Połoma, Agnieszka Anna Nowacka, pokazująca wybór prac z cyklu malarskiego „Dom”, dyplom magisterski zrealizowany w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Zygmunta Drońskiego, Ewa Niewolska-Ozga, cykl obrazów namalowanych pod kierunkiem prof. Eugeniusza Gena Małkowskiego oraz Edyta Prusik, której prace dyplomowe z cyklu „Szaro” powstały w Pracowni Fotografii, pod kierunkiem prof. Janusza Połoma. Do nagrody został również nominowany aneks do dyplomu magisterskiego Julity Parzonki, video instalacja „Sen o życiu”, zrealizowany w Pracowni Intermediów pod kierunkiem dr Violetty Kulikowskiej-Parkasiewicz. Wystawę można oglądać w Atelier Auli Teatralnej do 3 grudnia.