Uniwersytecka aplikacja ułatwi kontakt

Zmień rozmiar tekstu

aplikacja, UWM, kontakt
Chcesz wiedzieć co się dzieje na UWM, gdzie znajduje się interesujący cię budynek, gdzie są schody utrudniające przejazd? Wszystkie te informacje i wiele innych znajdziesz dzięki uniwersyteckiej aplikacji na urządzenia mobilne. Zainstaluj ją i korzystaj od dziś.

Po nowoczesnej stronie rekrutacyjnej umożliwiającej kandydatowi na studenta UWM w prosty sposób rejestrację i przebrnięcie procesu rekrutacji Biuro Mediów i Promocji UWM i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Regionalnym Centrum Informatycznym uruchomiło kolejne narzędzie ułatwiające kontakt z uniwersytetem. Jest nim aplikacja na urządzenia mobilne.

Aplikacja dostarcza maksimum danych o UWM. Po pierwsze otwiera się na aktualnej mapie UWM pokazującej lokalizacje wszystkich uniwersyteckich i nie tylko uniwersyteckich obiektów się w Kortowie. Jest też na niej informacja o schodach i innych barierach architektonicznych, ważna dla ludzi niepełnosprawnych oraz informacje o lokalizacji urządzeń ułatwiających życie głuchym i niedosłyszącym oraz niedowidzącym. Mapa jest interaktywna, więc po kliknięciu na ikonkę otwiera się zdjęcie wybranego obiektu, jego opis i okienko z informacją, np. o liczbie stopni schodów terenowych. Na dodatek aplikacja umożliwia wybranie trasy z miejsca do miejsca i podaje jej szczegółowy opis oraz długość.

W osobnych zakładkach znajdziemy ogólne informacje o uniwersytecie, kampusie, dane kontaktowe, link do strony z uniwersyteckimi aktualnościami i link do strony rekrutacyjnej oraz do bazy socjalnej. Bardzo przydatna jest też funkcja umożliwiająca studentom korzystanie ze studenckiego konta z planem zajęć.

Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, zaskakuje dużą liczbą informacji, których odkrywanie sprawia radość korzystającemu z niej. Po krótkim zapoznaniu się będzie przydatna każdemu kandydatowi na studenta UWM, studentowi, a także pracownikom uczelni.

- Ta aplikacja jest dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstała, aby ułatwić życie ludziom, którzy chcą wejść na stronę UWM, a nie mają przy sobie komputera. Dzięki niej każdy może mieć kontakt z uczelnią w dowolnym miejscu i czasie – wyjaśnia Wioletta Ustyjańczuk, kierowniczka Biura Mediów i Promocji.

- To dopiero początek. Aplikacja, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie rozbudowywana o nowe funkcje – zapewnia Andrzej Rydzewski, dyrektor Regionalnego Centrum Informatycznego.

Aplikację można bezpłatnie pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.uwm.mapa

oraz na urządzenia firmy Apple z systemem iOS z App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/przewodnik-uwm/id1065445145

Z telefonu, na którym zainstalowano aplikację, można też wejść na stronę UWM.

 Aplikację dofinansowano z projektu Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UWM w Olsztynie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

lek


 

w kategorii