Uniwersytecka aplikacja ułatwi kontakt

aplikacja, UWM, kontakt
Chcesz wiedzieć co się dzieje na UWM, gdzie znajduje się interesujący cię budynek, gdzie są schody utrudniające przejazd? Wszystkie te informacje i wiele innych znajdziesz dzięki uniwersyteckiej aplikacji na urządzenia mobilne. Zainstaluj ją i korzystaj od dziś.

Po nowoczesnej stronie rekrutacyjnej umożliwiającej kandydatowi na studenta UWM w prosty sposób rejestrację i przebrnięcie procesu rekrutacji Biuro Mediów i Promocji UWM i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Regionalnym Centrum Informatycznym uruchomiło kolejne narzędzie ułatwiające kontakt z uniwersytetem. Jest nim aplikacja na urządzenia mobilne.

Aplikacja dostarcza maksimum danych o UWM. Po pierwsze otwiera się na aktualnej mapie UWM pokazującej lokalizacje wszystkich uniwersyteckich i nie tylko uniwersyteckich obiektów się w Kortowie. Jest też na niej informacja o schodach i innych barierach architektonicznych, ważna dla ludzi niepełnosprawnych oraz informacje o lokalizacji urządzeń ułatwiających życie głuchym i niedosłyszącym oraz niedowidzącym. Mapa jest interaktywna, więc po kliknięciu na ikonkę otwiera się zdjęcie wybranego obiektu, jego opis i okienko z informacją, np. o liczbie stopni schodów terenowych. Na dodatek aplikacja umożliwia wybranie trasy z miejsca do miejsca i podaje jej szczegółowy opis oraz długość.

W osobnych zakładkach znajdziemy ogólne informacje o uniwersytecie, kampusie, dane kontaktowe, link do strony z uniwersyteckimi aktualnościami i link do strony rekrutacyjnej oraz do bazy socjalnej. Bardzo przydatna jest też funkcja umożliwiająca studentom korzystanie ze studenckiego konta z planem zajęć.

Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, zaskakuje dużą liczbą informacji, których odkrywanie sprawia radość korzystającemu z niej. Po krótkim zapoznaniu się będzie przydatna każdemu kandydatowi na studenta UWM, studentowi, a także pracownikom uczelni.

- Ta aplikacja jest dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstała, aby ułatwić życie ludziom, którzy chcą wejść na stronę UWM, a nie mają przy sobie komputera. Dzięki niej każdy może mieć kontakt z uczelnią w dowolnym miejscu i czasie – wyjaśnia Wioletta Ustyjańczuk, kierowniczka Biura Mediów i Promocji.

- To dopiero początek. Aplikacja, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie rozbudowywana o nowe funkcje – zapewnia Andrzej Rydzewski, dyrektor Regionalnego Centrum Informatycznego.

Aplikację można bezpłatnie pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.uwm.mapa

oraz na urządzenia firmy Apple z systemem iOS z App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/przewodnik-uwm/id1065445145

Z telefonu, na którym zainstalowano aplikację, można też wejść na stronę UWM.

 Aplikację dofinansowano z projektu Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UWM w Olsztynie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

lek


 

w kategorii