Trzynastka jest piękna

Trzynasty bal uniwersytecki zgromadził w salach Biblioteki Uniwersyteckiej ponad 100 par. Zgodnie z tradycją i tym razem zebrane podczas balu kwoty pieniężne zostaną przekazane na charytatywny cel.

Trzynasty bal uniwersytecki odbył się w sobotę 23 stycznia w salach w Bibliotece Uniwersyteckiej. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na balowe dekoracje odtwarzające klimat lat 20. i 30. ubiegłego wieku, utrzymane w barwach głębokiego błękitu, fioletu i zieleni. Gości w holu na piętrze witał gospodarz balu, rektor prof. Ryszard Górecki z małżonką. Uniwersytecka Orkiestra Dęta grała standardy muzyki rozrywkowej.

Prof. Ryszard Górecki oficjalnie powitał gości i ogłosił motto 13. balu: „Trzynastego piękniejszy jest świat” Nawiązuje ono do wielkiego przeboju Katarzyny Sobczak z lat 60. XX w. „Trzynastego”, który kiedyś śpiewała cała Polska.

Prof. R. Górecki, życząc wszystkim udanej zabawy, powiedział: - Wybraliśmy takie motto, ponieważ bal uniwersytecki odbył się w tym roku po raz 13. To nie tylko doskonała zabawa. Podczas balu zbieramy pieniądze, aby wesprzeć potrzebujące dzieci. W tym roku, dzięki hojności sponsorów, uzbieraliśmy sporą kwotę. Zdecydujemy, na co konkretnie ją przeznaczyć. Jak dodaje Wioletta Ustyjańczuk, kierowniczka Biura Mediów i Promocji, organizatorka balu, wielu uczestników przekazało dodatkowe kwoty pieniężne, wspierając w ten sposób ideę pomocy najbardziej potrzebującym.

Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się polonezem, zatańczonym wspólnie przez gości i Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”. Tancerze z „Kortowa” udowodnili, że potrafią znakomicie tańczyć nie tylko tańce ludowe. Zatańczyli brawurowo tango i charlestona, a w trakcie balu zaprezentowali „Suitę warszawską” pokazującą folklor przedwojennej Warszawy. Krzysztof Podolak, kierownik kapeli, zaśpiewał m.in. szlagiery „Cicha woda”, oraz „Gdybym miał gitarę”. Aplauz wzbudził sędziwy prof. Robert Rowiński, który z werwą zatańczył z jedną z tancerek „Kortowa” oberka.

O północy przeprowadzono konkurs tańca. W tym roku palmę pierwszeństwa zdobył prof. Robert Wójcik, dyrektor Instytutu Budownictwa, z żoną Zofią. Startujące w konkursie pary zwyczajowo otrzymały pamiątkowe statuetki i uniwersyteckie gadżety. Do tańca grał zespół „Mega” z Białegostoku, specjalizujący się w znanych utworach muzyki rozrywkowej.

Organizatotrem 13. balu uniwersyteckiego było Biuro Mediów i Promocji. Menu – smaczne i elegancko podane -zapewniła Fundacja „Żak”. Sponsorami byli: Bank Citi Handlowy, Zakład Produkcji Drzewnej Kaczkan, Tadeusz Hinc DREHABUD KRUSZLIŃSKA, HINC SP. J. oraz koncern Michelin.

bmip

w kategorii