Tête-à-tête z Mariuszem Sieniewiczem na Wydziale Humanistycznym UWM

We wtorek (15 listopada) o godz. 11:30 na Wydziale Humanistycznym odbędzie się spotkanie z Mariuszem Sieniewiczem, pisarzem i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Spotkanie zaplanawano w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego (ul. Kurta Obitza 1).

Więcej o autorze:
Mariusz Sieniewicz to autor ośmiu ważnych książek prozatorskich (wszystkie wydane w prestiżowych wydawnictwach: W.A.B. i Znak), w których przeważa refleksja nad zagrożoną kondycją wolności człowieka we współczesnym świecie. Są to w kolejności wydania: "Prababka" (1999), "Czwarte niebo" (2003), "Żydówek nie obsługujemy" (2005), "Rebelia" (2007), "Miasto Szklanych Słoni" (2010), "Spowiedź Śpiącej Królewny" (2012), "Walizki hipochondryka" (2014) i "Plankton" (2017). Był trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki” (2003, 2005 i 2007) i dwukrotnie – do Nagrody Literackiej Nike (2004 i 2008). Większość jego książek została doceniona przez środowisko lokalne: był wielokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Wawrzyn Warmii i Mazur” w 2006, 2008, 2011, 2014 i 2018, a dwukrotnie otrzymał laur zwycięzcy.
Jest także autorem tekstów dramaturgicznych: "Bar Świętej Krewety", "Pidżamowcy", "Truskawki". Na podstawie jego książek powstały adaptacje sceniczne w Teatrze Polskim we Wrocławiu ("Wszystkim Zygmuntom między oczy" w reżyserii Marka Fiedora), w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza ("Żydówek nie obsługujemy" w adaptacji i reżyserii Piotra Jędrzejasa) i na Scenie Margines tego teatru (monodram Joanny Fertacz "Spowiedź Śpiącej Królewny"), we Wrocławskim Teatrze Współczesnym ("Pidżamowcy") i Teatrze Mickiewicza w Częstochowie ("Miasto Szklanych Słoni"). Jest też twórcą audycji radiowych "Ucho do wycierania portretu" oraz "Kulturalne misie". Jego proza była tłumaczona na angielski, niemiecki, chorwacki, rosyjski, węgierski, litewski, czeski i słoweński.

Na początku października Mariusz Sieniewicz, który kilkanaście lat temu pracował na Wydziale Humanistycznym, wrócił na moment na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, by wygłosić wykład inauguracyjny. Można go przeczytać na naszej >>> stronie internetowej.