Szukamy was! Nietypowa akcja studentów Wydziału Sztuki UWM

promocyjna akcja studentów WS
Można ich było spotkać 28 maja na olsztyńskiej starówce oraz na plantach przy katedrze i zrobić sobie zdjęcie w oryginalnej ramce. Barwny korowód studentów Wydziału Sztuki UWM promował studia na kierunkach artystycznych.

Spacerujący po olsztyńskiej starówce lub w okolicach siedziby Wydziału Sztuki przy ulicy Szrajbera oglądali w piątkowe popołudnie barwny korowód. To była akcja promocyjna studentów kierunków artystycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ze studentami szedł również prodziekan dr hab. Jan Połowianiuk, prof. UWM.

- Chcemy, żeby szersze grono mieszkańców wiedziało, że na Wydziale Sztuki dzieją się fajne rzeczy, że jesteśmy z wykładowcami bardzo zżyci. Bardzo się cieszymy, że jest z nami nasz prodziekan. Dajemy znać, że Wydział Sztuki istnieje i ma się dobrze - mówi śmiejąc się Paulina Kaczorowska, studentka III roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej i przewodnicząca wydziałowego samorządu studenckiego.

Studenci nieśli wielką, oryginalnie udekorowaną ramę do zdjęć z napisem „Sztuka was szuka” i proponowali olsztyniakom zrobienie pamiątkowych fotografii.

- Zachęcamy w ten sposób do podjęcia studiów na naszym wydziale. Ograniczeń wiekowych nie ma żadnych – dodaje prodziekan prof. Połowianiuk.

- Dwa lata temu wypromowaliśmy kolejnego magistra sztuk plastycznych, który jest również doktorem nauk technicznych UWM. Po odejściu na emeryturę stwierdził, że wreszcie może realizować swoje młodzieńcze pasje. Teraz jest magistrem sztuki! – opowiada prof. Połowianiuk.

Happening to pomysł wydziałowego samorządu studenckiego.

- Pandemia nam przeszkodziła w promocji. Powinniśmy się przecież promować poprzez koncerty i wystawy, a galerie i filharmonia są zamknięte. Przez wiele miesięcy nie mogliśmy pokazać nic, co nas charakteryzuje, więc wychodzimy do miasta w ten sposób. To nie będzie jedyna taka akcja, pomysłów mamy wiele – dodaje prof. Połowianiuk.

Wydział Sztuki od roku akademickiego 2022/23 chce uruchomić nowy kierunek studiówinżynieria i produkcja dźwięku. Obecnie oferuje 2 kierunki: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i sztuki muzycznej.

Wydział znany jest mieszkańcom Olsztyna m.in. z corocznych pikników sztuki organizowanych na rynku Starego Miasta, sztandarowej imprezy promocyjnej wydziału. Z powodu ograniczeń sanitarnych kolejny rok piknik nie mógł się odbyć.

mah