Sygnaliści Myśliwscy Artemis z nagrodami

członkowie Artemis
Sygnaliści myśliwscy z zespołu Artemis działającego przy Akademickim Centrum Kultury UWM zdobyli kilka nagród w XIV Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Spychowie.

Owocny okazał się występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w XIV Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego w Spychowie (10-11.08.0. Nasi sygnaliści zespołowo zajęli I miejsce w klasie C (klasyfikacja regionalna), III miejsce w klasie MSH ( klasyfikacja regionalna) oraz II miejsce w klasie C (klasyfikacja ogólna).

Doskonale zostały ocenione także solowe występy naszych sygnalistów. Mikołaj Ciesielski zajął I miejsce w klasie B (klasyfikacja regionalna i ogólna) a Alicja Staruch I miejsce w klasie C (klasyfikacja regionalna) i III miejsce w klasie C (klasyfikacja ogólna).

Konkurs odbył się w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Spychowo pod Szczytnem. Uczestnicy, w zależności od klasy, w której startowali,  musieli wykonać specjalne zestawy sygnałów. W klasie C były to m.in. Koniec polowania, Rozładuj broń; w klasie B Dzik na rozkładzie, Drapieżnik na rozkładzie.

 Zawody zakończyły się uroczystym galowym koncertem na 100 rogów oraz biesiadą myśliwską. Organizatorem zawodów były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Spychowo, Spychowskie Bractwo Strzeleckie.

opr. mah

w kategorii