Święto Uniwersytetu

Rektor i Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na uroczystość Święta Uniwersytetu oraz nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Bogusławowi Buszewskiemu.

Uroczystość akademicka odbędzie się 1 czerwca 2019 r. o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym (ul. Dybowskiego 11, Kortowo, Olsztyn).

Świętu towarzyszyć będzie uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Bogusławowi Buszewskiemu, wybitnemu uczonemu, przedstawicielowi najwybitniejszych polskich chemików o światowym uznaniu w dziedzinie chemii analitycznej i fizycznej, twórcy toruńskiej szkoły analitycznej – ośrodka naukowego o światowej renomie.

Podczas uroczystości wręczone zostaną również odznaczenia i wyróżnienia.

Doktor honoris causa – prof. Buszewski – wygłosi również wykład „Żeby żyć, trzeba…”.

 

 

 

Już 31 maja o godzinie 17:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego odbędzie się Koncert Marszałkowski „Najpiękniejsze arie i duety" w wykonaniu orkiestry symfonicznej filharmonii. Koncert w całości finansuje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, absolwent Uniwersytetu.

 

 

 

Trzeci dzień świętowania Urodzin UWM (2.06.) rozpocznie się o 11:00 uroczystą mszą świętą w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w muzycznej oprawie Chóru Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją prof. Benedykta Błońskiego. Po mszy orszak uniwersytecki przemaszeruje na zamek. Tam 20-minutowy wykład poświęcony uniwersytetowi wygłosi prof. Stanisław Achremczyk. Po wykładzie na dziedzińcu zamkowym odbędzie się 1,5 godzinny koncert zorganizowany przez Akademickie Centrum Kultury. Wstęp na koncert jest darmowy, ale ze względów bezpieczeństwa będzie mogło w nim wziąć udział jedynie 500 osób.

 

w kategorii