Super Student teologii wybrany

Kamil Podlaszuk, student pierwszego roku teologii (specjalność: formacja kapłańska) został „Super Studentem 2014 Wydziału Teologii UWM w Olsztynie”. O tytuł walczyło ośmiu kandydatów.

Kandydaci: Julita Depczyńska (teologia), Marcin Szramka (teologia), Kamil Podlaszuk (teologia), Wojciech Haponik (teologia), Łukasz Rogalewski (prawo kanoniczne), Sebastian Kowalski (nauki o rodzinie), Szymon Gurgacz(nauki o rodzinie) i Maciej Pichłacz (nauki o rodzinie) zostali wcześniej wytypowani przez wszystkich studentów WT jako wyróżniający się przedstawiciele poszczególnych kierunków prowadzonych przez wydział. Kandydaci musieli przygotować film prezentujący ich życie i zainteresowania, a także odpowiadający na pytanie, dlaczego wybrany przez nich kierunek studiów jest najlepszy. Punktem kulminacyjnym konkursu była gala, podczas której odbył quiz z wiedzy o wydziale oraz o Uniwersytecie.

Komisja miała trudne zadanie do rozwiązania, ponieważ kandydaci we wszystkich konkursowych kategoriach zaprezentowali się na zbliżonym poziomie. Jednakże po podliczeniu punktów zwyciężył Kamil Podlaszuk z I roku teologii.

Konkurs „Super Student Wydziału Teologii UWM w Olsztynie” został zorganizowany po raz drugi (9.04.). Zasady tegorocznego konkursu znacznie się jednak różniły od zasad ubiegłorocznych. W I edycji studenci wybierali najbardziej popularnego spośród kandydatów, a kandydaci sami zgłaszali swoje kandydatury w swoistej formie plebiscytu na popularność wśród studentów. W tegorocznej edycji poszczególni kandydaci wzięli udział w zawodach na wzór sportowego triathlonu. Musieli bowiem najpierw przedstawić CV, w którym należało umieścić swoje naukowe, sportowe, kulturalne czy też organizacyjne osiągnięcia;następnie przygotować odpowiednią filmową autoprezentację;a na koniec zmierzyć się z testem wiedzy o Wydziale Teologii i Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Galę uświetniła występem wokalnym Agata Grześkiewicz, studentka III roku kierunku prawo kanoniczne, a także uczestniczka popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy” oraz konkursu o Nagrodę Główną Agnieszki Osieckiej podczas XXXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Swoim pięknym śpiewem oczarowała studentów oraz nauczycieli akademickich. Zaprezentowała kilka utworów ze swojego repertuaru, w tym piosenkę „Wybacz, że mnie nie ma”, z którą dostała się na prestiżową Listę Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Zwycięzca konkursu „Super Student Wydziału Teologii UWM w Olsztynie” jako nagrodę główną otrzymał wysokiej klasy aparat fotograficzny, który ufundował ks. dr Zdzisław Kieliszek, prodziekan ds. studenckich Wydziału Teologii oraz patron konkursu ze strony władzy WT. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również nagrody książkowe i wiele innych drobnych upominków, które przygotował „Posłaniec Warmiński – Gość Niedzielny” oraz olsztyński oddział Radia „Plus”.

Planowana jest organizacja kolejnej edycji konkursu w roku 2015. Komisję konkursową tworzyli: Magdalena Pokus (nauki o rodzinie), Eryk Sienkiewicz (teologia) i Maciej Mikołajczyk (prawo kanoniczne).

Maciej Mikołajczyk, student

w kategorii