Studia dualne z bankiem Citi Handlowym

studenci w sali
Od nowego semestru Wydział Nauk Ekonomicznych uruchamia studia dualne we współpracy z bankiem Citi Handlowym. To już drugie studia dualne na tym wydziale.

Od semestru letniego Wydział Nauk Ekonomicznych UWM uruchamia studia dualne we współpracy z bankiem Citi Handlowym. Studia te są skierowane do studentów 2 specjalności: ekonomia menedżerska i doradztwo finansowe na studiach II stopnia. Na razie jest to oferta dla 2 osób, ale w przyszłości będzie większa.

Studia dualne to równoczesne studiowanie i odbywanie praktyki zawodowej w uczestniczącej w takim programie firmie, w tym przypadku w banku Citi Handlowym. Jego specjaliści wezmą na siebie obowiązek szkolenia praktycznego studentów. Bank oferuje im nie tylko możliwość kształcenia się, ale zapewnia jeszcze wynagrodzenie stosowne do zatrudnienia. Początkowo będzie to ćwierć etatu, a w drugim roku pół. I taką część wynagrodzenia student dostanie. Ile dokładnie? Nie mniej niż najniższe wynagrodzenie krajowe wynoszące teraz 2250 zł brutto. Ponadto bank zobowiązuje się do zatrudnienia studentów studiujących w tym systemie. Ale to nie wszystkie profity. Student studiów dualnych może w pełni korzystać ze wszystkich benefitów pozapłacowych dostępnych pracownikom banku, np. ubezpieczeń, dostępu do lekarzy, zniżek w sklepach i punktach usługowych. Czego w zamian bank żąda od studenta? Podpisania zobowiązania do przepracowania w banku 2 lat.

Jaką korzyść ma bank z tej formy kształcenia? Zdobywa sprawdzonego pracownika przygotowanego od razu do pracy.

Dwudziestego drugiego stycznia przedstawiciele banku Citi Handlowy wspólnie z dr. Tomaszem Wierzejskim - prodziekanem WNE ds. planów i programu kształcenia zachęcali studentów do skorzystania ze wspólnej oferty uczelni i banku. Ze strony banku byli to: Agnieszka Wysocka – dyrektor Regionalnego Centrum Rozliczeń w Olsztynie banku, Tomasz Łojewski - dyrektor Departamentu operacji kredytowych i finansowania handlu oraz Ewa Zimnoch – manager ds. operacji ryzyka kredytowego. Dwoje ostatnich to absolwenci WNE. Wszyscy zachęcali studentów do starań o te studia, studia dla wybranych - jak podkreślali. Na sali było obecnych ok. 30 osób. Czy studia dualne z bankiem Citi Handlowym ich zainteresowały?

- To bardzo dobra propozycja. Jestem nią ogromnie zainteresowana, ale niestety studiuję specjalność analityka gospodarcza i to mnie wyklucza – żałuje Karolina Dąbrowska.

Ewelina Filipowicz i Patrycja Gołaś studiują ekonomię menedżerską.

- Te studia to bardzo dobra oferta: praktyka i jednocześnie wynagrodzenie, a potem gwarancja zatrudnienia w firmie o światowym zasięgu. Na pewno spróbujemy. Jeśli się nie uda, to przynajmniej zdobędziemy jakieś doświadczenie w aplikowaniu – zapewniają.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 lutego 2019 r. pod adresem studiadualne@bankhandlowy.pl.

Współpraca WNE z bankiem Citi Handlowym nie ogranicza się tylko do tej propozycji. Od kilku lat bank wspólnie z Wydziałem Nauk Ekonomicznych prowadzi studia podyplomowe, Akademię na bank i wiele wspólnych warsztatów. Niebawem będzie przyjmować zgłoszenia na praktyki letnie.

- Naszym celem jest zachęcenie absolwentów WNE, aby nasz bank brali pod uwagę jako pierwsze miejsce pracy – wyjaśnia dyr. Agnieszka Wysocka.

Obecnie UWM prowadzi studia dualne na 3 wydziałach: Wydziale Nauki o Żywności z firmą Obram oraz na wydziałach Nauk Ekonomicznych i Nauk Technicznych z koncernem Michelin.

lek