Studentki UWM złotymi medalistkami Mistrzostw Polski

Zmień rozmiar tekstu

Znakomicie zaprezentowały się studentki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców (U-23) w pływaniu w Szczecinie zdobywając 5 złotych i 5 srebrnych medali.

Najlepszymi w Polsce okazały się dwukrotnie Paulina Zachoszcz (na zdj.) - studentka Wydziału Nauk Społecznych na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym oraz Justyna Burska - studentka Wydziału Nauk o Środowisku na 400 m i 1500 m stylem dowolnym. Mistrzynią Polski na dystansie 800 m stylem dowolnym została także studentka UWM - Joanna Zachoszcz (siostra Pauliny) z Wydziału Prawa i Administracji. Nasze zawodniczki ponadto zdobyły srebrne medale: Justyna Burska na 800 m stylem dowolnym Paulina Zachoszcz na 50 m stylem klasycznym, Joanna Zachoszcz na 400 i 1500 m stylem dowolnym oraz klubowa sztafeta AZS UWM, w której oprócz wymienionych płynęła Manuela Wikieł studentka Wydziału Nauk Społecznych.

W klasyfikacji medalowej wszystkich klubów AZS UWM znalazł się na II miejscu i dał się wyprzedzić jedynie wrocławskiej Juvenii.

Ponadto Paulina Zachoszcz płynęła w sztafecie reprezentacyjnej walcząc o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Naszej narodowej sztafecie niewiele zabrakło – 0,12 sekundy do uzyskania czasu gwarantującej udział w olimpiadzie.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy.

Podsumowanie startów zawodniczek AZS UWM

Mistrzynie Polski

Joanna Zachoszcz - 800 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym