Studentka UWM wygrała ogólnopolski konkurs

Katarzyna i Robert Dąbrowsccy
Katarzyna Waszkiewicz, absolwentka zootechniki na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wygrała konkurs na najlepszą pracę dyplomową firmy De Heus, wiodącego producenta pasz w Polsce.

Firma De Heus po raz kolejny zorganizowała konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich. To stały element działalności łęczyckiej spółki, która systematycznie wspiera młodych specjalistów w wejściu na rynek pracy.

Laureatów wybrało 30 stycznia jury złożone z pracowników De Heus, w tym kierowników produktu oraz ekspertów danego gatunku zwierząt.

- Jakość prac dostarczanych przez uczestników z roku na rok rośnie. Dlatego też wybór najlepszej nie należał do łatwych – komentuje Ewelina Kowalska, specjalista ds. HR De Heus.

Nagroda główna trafiła do Katarzyny Waszkiewicz, absolwentki zootechniki (2017r.) na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za pracę inżynierską pt. „Znaczenie kondycji loch w użytkowaniu rozpłodowym”. Zwyciężczyni otrzymała tablet, a także możliwość odbycia płatnej praktyki w De Heus. Będzie tam mogła zdobyć ważną wiedzę praktyczną oraz nabyć nowe kompetencje i przeżyć ciekawe doświadczenie zawodowe.

- Przeglądając czasopisma fachowe natrafiłam na artykuł dotyczący oceny kondycji loch. Chciałam zgłębić ten temat, ale nie znalazłam wielu artykułów naukowych. Wtedy postanowiłam, że sama napiszę pracę zawierającą istotne informacje i wyniki badań o kondycji loch i loszek oraz jej wpływie na rozrodczość - podkreśla Katarzyna Waszkiewicz - zwyciężczyni. – Nie pisałem tej pracy na konkurs, ale kiedy się o nim dowiedziałam, postanowiłam ją wysłać. Cieszę się z tej wygranej, ale jeszcze nie wiem czy skorzystam z propozycji firmy. Właśnie odbywam staż – dodaje Katarzyna.

Po zakończeniu studiów Katarzyna wyszła za mąż i wyprowadziła się z rodzinnego Pisza do Zambrowa, w którym mieszka jej mąż - Robert Dąbrowski, absolwent weterynarii na UWM (na zdj.).

- Chcemy razem otworzyć lecznicę dla zwierząt i nie wiem czy wystarczy mi czasu na staż - zdradza plany życiowe Katarzyna.

opr. lek