Studencki Wielosztuk Kulturalny

Akademickie Centrum Kultury zaprasza na II Studencki Wielosztuk Kulturalny. Na kilku olsztyńskich scenach wystąpią zespoły artystyczne działające w środowisku akademickim.

„Studencki Wielosztuk Kulturalny" to festiwal kultury studenckiej organizowany przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Podczas jego drugiej edycji na kilku olsztyńskich scenach występują zespoły artystyczne działające w środowisku akademickim.

Jest to przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, adresowanym do młodzieży, studentów oraz innych mieszkańców Olsztyna.

Tegoroczna edycja wpisuje się w obchody Jubileuszu XX-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

24 maja 2019 r. zapraszamy na teatralną odsłonę Festiwalu Kultury Studenckiej - "Wielosztuk Teatralnie". W Sali Kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie zaprezentują się studenckie teatry Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie:

- o 19:00 Teatr Studencki Cezar w spektaklu "Face to face", pokazującym człowieka XXI wieku, który wciąż zakłada maski,

- o 20:00 Teatr Kloszart w spektaklu "Lekcje odchodzenia" - współczesnym obrazie walki ze śmiertelną chorobą.

Wstęp wolny.

25 maja 2019 r. o godz. 17:00 odbędzie się koncert "Wielosztuk muzycznie - Wszystko gra". Tym razem na olsztyńskiej Scenie Staromiejskiej w rockowym, filmowym i rozrywkowym repertuarze zaprezentują się akademickie orkiestry: The Engineers Band (Politechnika Warszawska) pod kierownictwem Dariusza Łapińskiego oraz Akademicka Orkiestra Dęta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prowadzona przez Rafała Krauzego.

Organizatorzy: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Akademickie Centrum Kultury UWM, Fundacja im. M. Oczapowskiego.

Współorganizatorzy: MOK Olsztyn

Patronat Honorowy: JM Rektor UWM prof. Ryszard J. Górecki, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Patronat medialny: Radio UWM FM, Radio Olsztyn, Telewizja Kortowo, TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska

w kategorii