Studencki Wielosztuk – alternatywa na głównych scenach miasta

Zmień rozmiar tekstu

Studencki Wielosztuk Kulturalny to nowa inicjatywa na mapie kulturalnej Olsztyna. Jej główny cel to promocja sztuki alternatywnej.

Wielosztuk to festiwal kultury studenckiej. Organizuje go Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Stowarzyszenie MCA Group. W wybranych miejscach Olsztyna zaprezentują się wiodące zespoły artystyczne oraz indywidualni artyści z nurtu alternatywnego. Całość przedsięwzięcia zawiera się w 4 obszarach: Strefa ruchu, Galeria Chwili, Muzyczne wędrówki i Teatralne podwórza. Olsztyn reprezentować będą m. in. Zespół Pieśni i Tańca Kortowo, Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka, Teatr Kokon i Teatr Studencki Cezar oraz Studencka Agencja Fotograficzna „Jamnik”, a także artyści indywidualni, m.in. Marta Wasilewska-Frągnowska i Mirosława Roznerska – obie absolwentki Wydziału sztuki UWM. Poza tym usłyszeć będzie można m.in. Jarosława Chojnackiego i Łukasza Jędrysa.

- Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w pejzaż naszego Uniwersytetu i Olsztyna, promując stolicę Warmii i Mazur jako miejsce przyjazne mieszkańcom i turystom, jako miejsce sprzyjające rozwojowi lokalnych tradycji i społeczeństwa obywatelskiego- mówi Ewa Kokoszko, dyrektor festiwalu:

W kolejnych latach wielosztuk będzie trzydniowym festiwalem, na który składać się będzie festiwal tańca i dźwięku, festiwal teatralne podwórza oraz festiwal obrazu dodaje Cezary Kurkowski -koordynator projektu.

Patronat honorowy objęli: prof. dr hab. Ryszard J. Górecki - rektor UWM i Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna i.

Festiwal odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2016 roku. Wstęp na wszystkie działania wolny. Więcej na temat tego wydarzenia znajdziesz tu