Siatkarze AZS UWM mistrzami Polski wśród uniwersytetów

Zmień rozmiar tekstu

siatkarze AZS UWM Olsztyn
Spośród wszystkich polskich uniwersytetów Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest najlepszy w Polsce w siatkówce mężczyzn.

Od 26 do 29 kwietnia w Poznaniu odbywał się finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej. Wystąpiło w nim 16 najmocniejszych zespołów wyłonionych z czterech półfinałów.

Zespół studentów naszego uniwersytetu zakwalifikował się do Poznania 8 kwietnia, po tym, jak wygrał półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce rozgrywany w Olsztynie. Grało w nim 13 najlepszych uczelni z województwa mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego i warmińsko mazurskiego.

W finale AMP w Poznaniu zawodnicy AZS UWM pokonali najpierw Politechnikę Rzeszowską 2:0 i Uniwersytet Gdański 2:0. Przegrali jednak z Politechniką Opolską 0:2 (24:26 i 27:29)Taki wynik wystarczył jednak, aby awansowali do dalszych gier z drugiego miejsca.

W dalszej części turnieju nasi studenci trafili na AGH Kraków, który oparty był na zawodnikach I ligi. Zespół AZS UWM, chociaż wykazał ambitna postawę musiał uznać wyższość krakusów i przegrał po zaciętym spotkaniu 1:2.

W ostatnim meczu AZS UWM pokonał Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic. Zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w typach uczelni, czyli wśród polskich uniwersytetów - złoty medal. Srebrny przypadł Uniwersytetowi Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie a brązowy - Uniwersytetowi Szczecińskiemu. W poprzednim sezonie AZS UWM był również 7. w klasyfikacji generalnej, ale wśród uniwersytetów miejsca medalowego nie zdobył.

Mistrzami Polski AZS został zespół Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, w którym grali zawodnicy Plus Ligi.

Reprezentacja UWM wystąpiła w następującym składzie: Łukasz Guzewicz, Maciej Petelczyc, Karol Jankiewicz, Maciej Ostaszyk, Mateusz Lewoc, Tomasz Narkun, Jakub Ciunajtis, Oliwier Kubacki, Krystian Wojtkiewicz.

Trenerzy: Grzegorz Krzan, Andrzej Grygołowicz

opr. lek