Siatkarze AZS UWM mistrzami Polski AZS

Zmień rozmiar tekstu

Siatkarze AZS UWM zostali ponownie Mistrzami Polski AZS. Który raz? Nie więcej niż 28!

Warszawie w dniach 13-14 września na obiektach Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał Mistrzostw Polski w siatkówce akademickich zespołów sportowych. Siatkarze AZS UWM wygrali turniej i zostali mistrzami Polski AZS. Za akademikami z Kortowa uplasował się: AZS Uniwersytet Warszawski, AZS Uniwersytet Łódzki, AZS Wyższej Szkoły Menadżerskiej z Warszawy i reprezentacja akademicka z Warszawy.

Siatkarze AZS UWM pokonali kolejno: AZS UŁ 3:0, reprezentację akademicką Warszawy 3:0, AZS Wyższej Szkoły Menadżerskiej 3:2 i przegrali z AZS UW 1:3.

W zespole kortowskim wystąpili: Paweł Borkowski, Krystian Chełchowski, Artur Jacyszyn, Marcin Ociepski, Marcin Kamiński, Patryk Szwaradzki, Szymon Macyra, Grzegorz Szczotko, Dorian Nawrocki, Maciej Pichłacz, Gracjan Godlewski, Damian Święcicki, Marek Kurmin. Trener: Andrzej Grygołowicz

Mistrzostwo Polski AZS siatkarze Kortowa zdobyli po raz kolejny, czyli który….

- Nie wiem. Takich statystyk w klubie nie prowadzimy. A zresztą nie wiadomo jak liczyć. W latach 70. i później w turnieju o Mistrzostwo Polski AZS startowała pierwsza drużyna AZS, która potem przekształciła się w spółkę akcyjną. Ale zanim to się stało w MP AZS zaczął startować druga drużyna, bo pierwsza nie miała już na to czasu. Według moich szacunków było 28 lub 30 edycji MP AZS. Nasza drużyna wygrała je kilkadziesiąt razy – mówi Andrzej Grygorowicz, trener AZS UWM z przerwami od 1970 r.

Według trenera stały wysoki poziom amatorskiej drużyny AZS UWM wynika po pierwsze z bogatej tradycji siatkarskiej w Olsztynie, która zobowiązuje, dobrego zaplecza (6 drużyn młodzieżowych, z których najlepsi awansują) i ciężkiej pracy zawodników „głodnych sukcesu”.

Niestety Andrzej Grygołowicz myśli już o emeryturze i bardzo martwi go, że nikt nie chce przejąć po nim drużyny.

Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski AZS oraz we wcześniejszym turnieju o puchar Rektora Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie, a także brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski daje duże nadzieje drużynie AZS UWM przed zbliżającymi się 27.09.2014 rozgrywkami o mistrzostwo drugiej ligi.

mr, lek