Siatkarze AZS UWM w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Zmień rozmiar tekstu

Zawodnicy AZS UWM wygrali półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału.

W weekend (6-8.04.) Olsztyn po raz kolejny był gospodarzem półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Przez 3 dni, 13 ekip na 2 sportowych obiektach rywalizowało o awans do turnieju finałowego AMP. Zostanie rozegrany w Poznaniu w dniach 26-29 kwietnia. Spotka się tam 16 najlepszych drużyn z całej Polski.

W sumie sportowcy rozegrali 34 ciekawe i bardzo emocjonujące spotkania. Podczas wielu z nich kibice byli świadkami niezwykłej dramaturgii oraz wielu zwrotów akcji. Chociaż siatkarze AZS UWM turniej rozpoczęli od przegranej 0:2 z Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku to kolejne spotkanie rozegrali już pomyślnie. Podopieczni trenera Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza pokonali w fazie grupowej Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W ćwierćfinale UWM nie miał sobie równych, pewnie zwyciężając bez straty seta Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie, a w półfinale z takim samym wynikiem - Politechnikę Łódzką.

W wielkim finale doszło do rewanżu - UWM zmierzył się z WSWFiT w Białymstoku. Tym razem jednak akademicy z Kortowa nie pozostawili nikomu złudzeń, która drużyna zasługuje na zwycięstwo w całym turnieju. Olsztyniacy pewnie wygrali 2:0, przypieczętowując awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Ciunajtis, Łukasz Guzewicz, Karol Jankiewicz, Oliwier Kubacki, Marek Kurmin, Mateusz Lewoc, Jakub Macyra, Tomasz Narkun, Marcin Ociepski, Mateusz Olbryś, Michał Ostaszyk, Maciej Ostaszyk, Maciej Petelczyc, Krystian Wojtkiewicz. Trenerzy: Grzegorz Krzan, Andrzej Grygołowicz

Klasyfikacja końcowa

1.UWM w Olsztynie (awans do turnieju finałowego)

2.WSWFiT w Białymstoku (awans do turnieju finałowego)

3.ALK w Warszawie (awans do turnieju finałowego)

4.Politechnika Łódzka (awans do turnieju finałowego)

5.WAT w Warszawie

6. Politechnika Warszawska

7. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

8. WSM w Warszawie

9. SGGW w Warszawie

10. SGH w Warszawie

11. Uniwersytet Łódzki

12. OSW w Olsztynie

13. Uniwersytet Warszawski

Nagrody indywidualne:

* ALK w Warszawie - Michał Olasz

* Politechnika Łódzka - Bartłomiej Kowalski

* UWM w Olsztynie - Tomasz Narkun

* WSWFiT w Białymstoku - Adam Zaręba

Nagrody zawodnikom wręczali: prof. Ryszard Górecki - rektor UWM, Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna oraz Paweł Woicki.

Mateusz Lewandowski