Samorząd- sen o Rzeczypospolitej – wykład prof. Jerzego Stępnia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprasza 9 stycznia o godz. 10.00 na wykład otwarty prof. Jerzego Stępnia „Samorząd- sen o Rzeczypospolitej”.

transmisja online >>>

Wykład odbędzie się w auli Wydziału nauk Ekonomicznych ul. Oczapowskiego 4.

Prof. Jerzy Stępień jest prorektorem, dyrektorem Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej Uczelni Łazarskiego. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w latach 2006-2008 prezes Trybunału Konstytucyjnego. W 1980 r. współzałożyciel „Solidarności” w Regionie Świętokrzyskim, senator I i II kadencji (1989-93), współtwórca reform administracji publicznej w latach 1990-1999.

Współzałożyciel, wraz z prof. Jerzym Regulskim, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – Wiceprezes Rady Fundatorów, Członek Zarządu Fundacji im. Sue Ryder. W latach 1991-2006 wykładowca w Instytucie Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych publikacji z zakresu prawa publicznego, historii najnowszej.