Rusza pierwszy „Budzik” dla dorosłych

Zmień rozmiar tekstu

demonstracja urządzeń w klinice Budzik
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie rozpoczyna działalność klinika „Budzik” dla dorosłych.

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wydziału Nauk Medycznych UWM zapraszają na uroczyste otwarcie pierwszej tego typu kliniki w Polsce 21 grudnia (środa) o godz. 13:00 w budynku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Warszawskiej 30.

O godz. 13.oo nastąpi przecięcie wstęgi przez rektora UWM prof. Ryszarda Góreckiego, prof. Wojciecha Maksymowicza, prorektora ds. uczelni medycznej i Ewę Błaszczyk z Fundacji Akogo?

O godz.13.15 rozpocznie się  zwiedzanie pomieszczeń kliniki

O godz. 13:40 - konferencja prasowa

Zapraszamy również na program artystyczny – wystąpią m.in. Kapela Jakubowa, dzieci z olsztyńskiego Pałacu Młodzieży, Patrycja Jackowska, chór szkolny Iuvenis cantat.

Klinika „Budzik” dla dorosłych będzie pomagać pacjentom dorosłym w śpiączce w pierwszym roku po wypadku oraz osobom, które znalazły się w śpiączce z powodu niedotlenienia. Terapia będzie refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.