Rusza akcja „Kortowski Mikołaj”. Włączmy się do pomocy!

plakat akcji
Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego naszego Uniwersytetu po raz piąty organizuje akcję "Kortowski Mikołaj", podczas której będzie zbierać pieniądze na potrzeby osób chorych i potrzebujących wsparcia.

W tym roku studenci od 26 listopada do 2 grudnia będą kwestować na rzecz Ksymeny Brzuzy, studentki Wydziału Prawa i Administracji. Kiedy miała 8 lat, zdiagnozowano u niej tzw. zespół Hallervordena-Spatz'a, czyli encefalopatię z odkładaniem żelaza w mózgu. To bardzo rzadka choroba, wymagająca kosztownego leczenia i rehabilitacji. Mimo choroby Ksymena znajduje czas na swoje pasje i pomaganie innym.

Studenci będą zbierali pieniądze do puszek, chodząc po Kortowie, odwiedzając wydziały, katedry oraz rektorat. RUSS zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc podczas zbiórki. Każda kwota jest ważna. W zeszłym roku Kortowski Mikołaj zebrał 19 000 zł. Sprawmy, aby w tym roku ta kwota była o wiele wyższa!

Więcej informacji na temat przeprowadzanej akcji na stronie: http://russ.uwm.edu.pl/kortowski-mikolaj/