Rektor gratuluje stypendystom MEiN

rektorzy i stypendyści
Jest ich troje, ale z powodu pandemii tylko dwoje mogło pojawić się w Rektoracie, aby osobiście odebrać z rąk rektora UWM listy gratulacyjne i dyplomy. O kim mowa? O stypendystach Ministra Edukacji i Nauki

Monika Ćwikła z prawa, Maria Latacz i Jakub Morze z medycyny – to tegoroczni zdobywcy stypendiów Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. W rektoracie 17 marca pojawiła się tylko Maria i Jakub, bo jako medycy już dostali szczepionkę przeciw COVID 19 i mają zajęcia na uczelni, a nie zdalnie. Monika studiuje z domu.

- Zwykle tego typu gratulacje przekazujemy w obecności całego Senatu, bo to wielkie wydarzenie. Posiedzenia Senatu odbywają się teraz online. Postanowiłem jednak z prof. Sławomirem Przybylińskim, prorektorem ds. studenckich, że wręczymy wam dyplomy osobiście – przywitał stypendystów ministra rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. Rektor pogratulował laureatom sukcesów w imieniu całej społeczności uniwersyteckiej i zwrócił uwagę na to, że wyróżniona trójka jest aktywna nie tylko w nauce, ale także w badaniach naukowych.

- Mam nadzieję, że wasz pobyt na UWM będzie dłuższy niż czas studiów i że po ich skończeniu dołączycie do nas – pracowników naukowych. A teraz rozsławiajcie UWM i bądźcie jego ambasadorami. No i czekamy na nowe sukcesy – zaapelował do studentów, mając na myśli kolejne wyróżnienia.

Czym studenci UWM zapracowali na stypendium ministra czytaj tutaj.

lek