Recital Ewy Błaszczyk

Ewa Błaszczyk
Zapraszamy na recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie zabiegów wszczepienia stymulatorów osobom w śpiączce

Recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz" odbędzie się 28 listopada (poniedziałek) o godz. 19 w Teatrze im. Stefana Jaracza. Bilety w cenach 40 i 30 zł do nabycia w kasach teatru.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie zabiegów wszczepiania stymulatorów do mózgu u pacjentów w śpiączce. Te nowatorskie zabiegi przeprowadza od maja tego roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski również wspiera rozwój medycyny. W trakcie charytatywnego recitalu prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przekaże aktorce czek na kwotę 5 tys. zł. Pieniądze te to część dochodu z uniwersyteckiego balu, które tradycyjnie przekazywane są na ważne cele społeczne. Drugi czek, również na kwotę 5 tys. zł, trafił do domu dziecka w Gryźlinach.

Ewa Błaszczyk, aktorka i prezes Fundacji „A kogo?" od wielu lat działa na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Celem fundacji było wybudowanie Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka. Ewa Błaszczyk w ostatnich latach wraz z prof. Wojciechem Maksymowiczem, kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii UWM dąży do utworzenia w Olsztynie pierwszego w Polsce "Budzika" dla dorosłych. Ruszy on w przyszłym roku. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie odbyły się w maju pierwsze w Europie eksperymentalne operacje wszczepienia stymulatora chorym w śpiączce. Koszt jednego urządzenia to nawet 80 tys. zł.