Prestiżowy holenderski instytut ponownie o stacji LOFAR w Bałdach

Zmień rozmiar tekstu

Informacja o otwartej w sierpniu br. uniwersyteckiej stacji radioastronomicznej LOFAR w Bałdach ponownie znalazła się na pierwszym miejscu na internetowej stronie Holenderskiego Instytutu Radioastronomicznego (ASTRON).

Holenderski Instytut Radioastronomiczny to najbardziej prestiżowy instytut astronomiczny w Europie. Dziennie informacje tam zamieszczane ogląda ok. miliona osób. Informacja o stacji radioastronomicznej w Bałdach należącej do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego znalazła się na jego stronie internetowej już po raz drugi (pierwszy raz w sierpniu).

Tym razem Instytut Astron informuje o podpisaniu przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM umowy o włączeniu Bałd w strukturę europejskiego systemu badawczego. Więcej - kliknij tu

lek