Popularyzacja nauki to już specjalność UWM

Zmień rozmiar tekstu

UWM, popularyzator nauki, Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, Noc Naukowców
Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego po raz trzeci z rzędu zostało jednym z 3 najlepszych w Polsce instytucjonalnych popularyzatorów nauki.

Tak jego pracę ocenili organizatorzy ogólnopolskiego konkursu „Popularyzator Nauki”, czyli serwis informacyjny Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrody główne zostaną przyznane w 5 kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja oraz media. Zwycięzców poznamy w połowie grudnia podczas konkursowej gali w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tej edycji zainteresowanie konkursem było rekordowe. Nadesłano 115 zgłoszeń (101 w ub. roku). Członkowie kapituły wybrali spośród nich 15 finalistów, po 3 w każdej kategorii.

Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką UWM stanęło w szranki w kategorii instytucja. Jako konkurentów ma: Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

- Zgłosiliśmy do konkursu Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki i Europejską Noc Naukowców organizowaną 5 razy. Są to inicjatywy, które organizuje, koordynuje i na realizację, których Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką zdobywa pieniądze. Do udziału w tegorocznym konkursie przekonało nas to, że w jego 2 poprzednich edycjach znaleźliśmy się w pierwszej 3. Do trzech razy sztuka - mówi Anna Smoczyńska, kierownik biura.

W poprzednich latach nagrodę za popularyzację nauki z UWM zdobył prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii.

lek