Z planetarium do ratusza

ludzie oglądają wystawę fotograficzną
W marcu olsztyniacy załatwiający sprawy w ratuszu mogą równocześnie podziwiać jubileuszową uniwersytecką wystawę fotograficzną.

W lutym jubileuszowa wystawa fotograficzna prezentująca 20-letni dorobek Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wisiała w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. 4 marca przeniosła się do olsztyńskiego ratusza. Znajduje się w holu na 2. piętrze. Składa się na nią 20 plansz ze zdjęciami przedstawiającymi ważne momenty i największe osiągnięcia UWM w minionym 20-leciu. Na tych planszach można prześledzić, jak zmieniała się uczelnia, jej otoczenie i architektura.

Wystawa bowiem to jeden z elementów obchodów 20-urodzin UWM, które przypadają w tym roku. Dlaczego właśnie w ratuszu?

Bo codziennie przewija się przez niego mnóstwo ludzi i chociaż każdy olsztyniak wie, co to jest Kortowo – to nie każdy ma rozeznanie, jakim potencjałem dysponuje Uniwersytet. Drugi powód to ten, że Olsztyn jest miastem uniwersyteckich i w ten sposób władze miasta włączają się w jubileuszowe obchody 20-lecia uczelni.

Wystawę przygotowało Biuro Mediów i Promocji UWM, a większość zdjęć do niej wykonał Janusz Pająk – uniwersytecki fotoreporter. Kolejnym przystankiem w wędrówce wystawy będą olsztyńskie galerie handlowe - „Aura” i „Warmińska”.

lek

 

w kategorii