Piętnastka na XV-lecie

Zmień rozmiar tekstu

Mimo chłodu i deszczu, 21 czerwca pierwszy Bieg Uniwersytecki „Piętnastka na XV-lecie” odbył się. Zgromadził na ulicach kampusu 300 biegaczy – mieszkańców Olsztyna i okolic.

Zawodnicy mieli za zadanie przebiec wyznaczoną 15-kilometrową trasą wiodąca przez Kortowo. Oficjalny start miał miejsce o godzinie 10 przed Rektoratem. Meta znajdowała się na stadionie. Pierwsi wystartowali najmłodsi uczestnicy, o godz. 11 zaś biec zaczęli dorośli. Organizatorzy utworzyli kilka grup wiekowych, w których uczestnicy mogli ze sobą rywalizować: dzieci do lat 16, młodzież w wieku od 16 do 29 lat, dorośli (30-39, 40-49 i 50+). Udział w biegu wziąć mógł każdy, kto wcześniej zarejestrował się na stronie internetowej. Zawodnicy otrzymali „zestawy startowe”, na które składały się: koszulka oraz uniwersyteckie gadżety.

Organizacji biegu podjęły się klub AZS UWM oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM dla uczczenia 15-lecia powstania UWM. Sponsorem imprezy była firma PZU Zdrowie.

-  To była fantastyczna przygoda – komentuje Marek, mieszkaniec Olsztyna.

- Pogoda nikogo nie odstraszyła, wręcz pomagała, każdy chciał szybciej dotrzeć do mety i schronić się przed deszczem! – żartuje pan Stanisław, emeryt.

- Wziąłem udział w biegu, aby uczcić zaliczenie sesji. Myślę, że to była dobra decyzja, czuję się wspaniale z myślą, że udało mi się przebiec całą trasę i to w całkiem niezłym czasie! – opowiada Hubert, student biotechnologii.

Dla tych, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach wiekowych, organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał medal.

Jeśli chcesz poznać wyniki biegu - kliknij tutaj

Karolina Kobak, studentka