Pierwszy podręcznik o dermatozach powstał na UWM

prof. Owczarczyk-Saczonek
„Dermatologia interwencyjna” to podręcznik, który powinien zagościć na biurku każdego lekarza praktyka. Książka pod redakcją prof. Agnieszki Owczarczyk-Saczonek z Katedry Dermatologii UWM jest już dostępna w formie e-booka.

"Dermatologia interwencyjna" to pierwszy na polskim rynku wydawniczym podręcznik, który w prosty i przejrzysty sposób omawia większość dermatoz, z którymi mogą się zetknąć młodzi lekarze pełniący pierwsze dyżury dermatologiczne w poradniach, ośrodkach pomocy doraźnej i gabinetach POZ. Dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, prof UWM wraz z zespołem Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej UWM na podstawie zdobytej wiedzy i własnego doświadczenia przygotowała wyjątkowo praktyczne kompendium wiedzy dermatologicznej ilustrowane bogato fotografiami.

- Każdy lekarz na dyżurze musi szybko podejmować decyzję, a ten podręcznik ma to ułatwić. Jest to kompendium stanów nagłych w dermatologii, w którym krok po kroku opisujemy schemat postępowania. Pomoże to każdemu lekarzowi podjąć właściwą decyzję i zaoszczędzi czas na szukanie informacji w dodatkowych materiałach. Szczególnie cenne jest to dla lekarzy rezydentów, którzy stawiają pierwsze kroki w dermatologii, a także lekarzy rodzinnych i ratowników medycznych - wyjaśnia prof. Owczarczyk-Saczonek.

Podręcznik powstawał rok i zaangażowany w niego był cały zespół kliniki. Bogata dokumentacja zdjęciowa pacjentów dostarczana była sukcesywnie przez wszystkich autorów książki.

- Byłam zaskoczona wręcz pomysłowością swoich młodszych kolegów, którzy starali się znaleźć odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości. To książka napisana z sercem. Dużym jej atutem jest dokładny opis różnicowania danej choroby z innymi chorobami, czego nie znajdujemy w innych podręcznikach - podkreśla autorka.

Podręcznik można nabyć w formie e-booka w Wydawnictwie Medycznym Termedia.

syla

 

w kategorii