Pierwsze władze Wydziału Nauk o Zdrowiu wybrane

Zmień rozmiar tekstu

Kolegium dziekańskie. Od lewej: dr Olga Bielan, prof. Anna Doboszyńśka, prof. Ewa Dzika
Pierwszą dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu została prof. Anna Doboszyńska. Rada Wydziału wybrała ją jednomyślnie.

Na UWM powstało Collegium Medicum, w którego skład weszły 2 wydziały: Lekarski oraz Nauk o Zdrowiu. Pierwsze wybory dziekańskie na Wydziale Lekarskim odbyły się już pod koniec września. Na pierwszego dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu musieliśmy poczekać trochę dłużej. Wybory odbyły się 9 października. Władze dziekańskie wybierało 8 elektorów. Na stanowisko dziekana wpłynęła jedna kandydatura – prof. Anny Doboszyńskiej, która otrzymała 8 głosów poparcia (na zdj. w środku).

- W Olsztynie mieszkam i pracuję od 5 lat. Jestem kierownikiem Katedry Pulmonologii i kierownikiem Katedry Pielęgniarstwa. W tej chwili czekają nas nowe zadania i nowe wyzwania. Bardzo mi zależy na rozwoju tego wydziału, żeby nie była to szkoła zawodowa, tylko uczelnia wyższa. Będziemy się o to bardzo starać – mówi prof. Anna Doboszyńska.

Prof. Anna Doboszyńska wcześniej pracowała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Była także prodziekanem ds. pielęgniarstwa. W lipcu otrzymała od rektora prof. Ryszarda Góreckiego pełnomocnictwo do utworzenia Wydziału Nauk o Zdrowiu.

- Na pewno będziemy się starać, aby powstały nowe kierunki. Będziemy też dbać o te, które mamy, czyli pielęgniarstwo, dietetykę, ratownictwo i nowy kierunek położnictwo. Plany mamy dosyć szerokie, ale póki co nie chciałabym o nich zbyt wiele mówić, ponieważ najpierw musimy rozpoznać możliwości i potrzeby – dodaje dziekan.

Prodziekanem ds. rozwoju, uzyskując 8 głosów poparcia została prof. Ewa Dzika (na zdj. z prawej). Prodziekanem ds. studenckich i kształcenia – również z liczbą 8 głosów – została dr Olga Bielan (na zdj. z lewej).

syla