Pierwsze takie mistrzostwa tenisa w Kortowie

W weekend 11-12 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Amatorów UWM OPEN. To pierwsze takie wydarzenie na zmodernizowanych ostatnio kortach tenisowych w miasteczku akademickim UWM.
Mistrzostwa rozegrano w kilku kateogriach, a na rywalizację przeznaczono dwa dni. Mecze odbywały się na kortach tenisowych przy ul. Kanafojskiego i ul. Heweliusza. Organizatorami wydarzenia był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Akademia Tenisa Ziemnego Krzysztofa Malinowskiego.

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI OPEN
1. miejsce: Iwan Olejnik
2. miejsce: Bartosz Skała
3. miejsce: Piotr Kowalski

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI 50+
1. miejsce: Dariusz Kardaś
2. miejsce: Marcin Poroszewski
3. miejsce: Ryszard Jabłoński i Lesław Markowicz (ex aequo)

KATEGORIA KOBIETY OPEN
1. miejsce Anna Wojewoda
2. miejsce Karina Dumka
3. miejsce Arletta Tuzik

KATEGORIA KOBIETY DEBEL OPEN
1. miejsce Urszula Kopeć/Marzena Truskowska
2. miejsce Karina Dumka/Katarzyna Matejeska
3. miejsce Arletta Tuzik/Monika Narwojsz

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI DEBEL OPEN
1. miejsce Bartosz Skała/Piotr Kowalski
2. miejsce Robert Podstawski/Rafał Szarejko
3. miejsce Ryszard Jabłoński/Lesław Markowicz

KATEGORIA DEBEL MIKST
1. miejsce Dariusz Kardaś/Anna Wojewoda
2. miejsce Janusz Truskowski/Donata Koliwer
3. miejsce Ryszard Jabłoński/Marzena Truskowska

Przypomnijmy, że korty w Kortowie niedawno zostały zmodernizowane, a korzystać z nich można nie tylko podczas tak wyjątkowych wydarzeń, jak zawody. Wystarczy tylko pamiętać, żeby pobrać aplikację tenis4U. To ona obsługuje system wynajmu, rezerwacji oraz opłat.

- Osoby zainteresowane korzystaniem z kortów muszą więc założyć konto w aplikacji tenis4U oraz przesłać na e-mail korty.uwm@uwm.edu.pl wiadomość. W treści powinny znaleźć się imię, nazwisko oraz nr telefonu użytego do założenia konta - mówił jakiś czas temuu Bogusław Stec, dodając, że wspomnianą wiadomość należy wysłać z poczy uniwersyteckiej.

- Dla pracowników, studentów oraz doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie obowiązywać będą specjalne ceny - zaznacza Kanclerz. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o wysłaniu maila - bez niego aplikacja nie będzie naliczać zniżek.

red.
Fot. Katarzyna Wróblewska, Maciej Piórek