Patrycja Kunert z Instytutu Muzyki UWM jedną z Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2021

Patrycja Kunert
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma swą przedstawicielkę wśród tegorocznych laureatek plebiscytu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Patrycja Kunert z Instytutu Muzyki.

Po raz 23. kapituła wyłoniła Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur. W gronie laureatek znalazła się mgr Patrycja Kunert, nauczycielka śpiewu i pracy z mikrofonem w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM, wydziałowa finalistka plebiscytu Belfer Roku 2019.

Wręczenie nagród odbyło się 18.06. podczas gali w Stodole Kultury w Dobrym Mieście. Wprawdzie nazwiska laureatek ogłoszono już 8 marca, z powodu pandemii organizatorzy zdecydowali się jednak odłożyć uroczystość wręczenia nagród do czasu złagodzenia obostrzeń.

Patrycja Kunert jest asystentką na Wydziale Sztuki UWM. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa oraz Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku neurobiopsychologia. W sierpniu 2012 roku zdobyła I miejsce w wokalnym konkursie o Złotą Tarkę na Międzynarodowym Festiwalu Old Jazz. Współtworzy Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM. Jest najmłodszym nauczycielem w Instytucie Muzyki.

- To ogromnie miła wiadomość. Co uważam za sukces? Czasem mówiąc o sukcesie mamy na myśli wielkie, spektakularne wydarzenia w życiu, a tymczasem sukcesem może być wspierający partner, wspaniała rodzina, spełnienie zawodowe. Ja najpełniej odnajduję się w roli nauczyciela, będąc wsparciem dla młodych ludzi. Zawsze w sobie tę misję czułam – mówiła Patrycja Kunert w wywiadzie z Ewą Domaradzką-Ziarek.

Główną laureatką tegorocznych wyborów została Diana Kuprianow – sołtyska wsi Nitki w gm. Biała Piska. Pozostałe laureatki Złotej Dziesiątki to: Mirella Firchał-Kępczyńska z Kieźlin gm. Dywity – inżynier architektury wnętrz; Ita Haręza – malarka, graficzka, rysowniczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; Aleksandra Juszkiewicz z Giżycka – biolożka i ekolożka; Aleksandra Klonowska-Szałek – pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu turystycznego promującego Warmię i Mazury Slowhop.com.; Bogumiła Kowalska z Tynwałdu – rolniczka, działaczka społeczna; Agnieszka Pietrowicz – dyrektorka Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku; Jadwiga Wójcik-Kruk – założycielka i dyrektorka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS; Joanna Barchetto – fotografka, socjolog, społeczniczka.

Edycja pierwszej imprezy „Kobieta Sukcesu” odbyła się w 1999 r. Do Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu trafiają kobiety, które mają na swoim koncie osiągnięcia w życiu zawodowym, działalności społecznej, politycznej i kulturalnej. Inicjatorką wyróżniania oraz promocji kobiet i organizatorką gali jest od początku dziennikarka Ewa Domaradzka-Ziarek.

opr. mah, źródło: TKO
fot. Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur profil FB