Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy 2017

Zmień rozmiar tekstu

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można uzyskać podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zaprasza na Salon Maturzystów, który odbędzie się 11 września (poniedziałek) w godz. od 8.30 do 15.00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM (ul. B. Dybowskiego 11).

W województwie warmińsko-mazurskim do matury 2018 może przystąpić – po raz pierwszy - 10.331 osób, w tym 5.868 absolwentów liceów ogólnokształcących i 4.463 absolwentów techników. To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację oraz dla maturalnych „poprawkowiczów" Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Olsztyńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Olsztyński Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, podczas której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Olsztynie odwiedziło w ubiegłym roku około 6 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą , uczelnie z Olsztyna, Gdańska, Warszawy.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018".

www.salonmaturzystow.pl/olsztyn

Kontakt: Anna Szkutnik (Komisarz Salonu) a.szkutnik@perspektywy.pl 22 628 5862 w. 34