Noc Biologów 2018

Jak co roku, na początku stycznia Wydział Biologii i Biotechnologii UWM zaprasza fascynatów i pasjonatów nauk życiu na Noc Biologów.

Zazwyczaj noc w porze zimowej rozpoczyna się krótko po godzinie 15, a za oknem zwykle trzyma mróz i sypie śnieg. Jak tętni wtedy życie? Także to laboratoryjno-akademickie?  Przekonacie się przyjmując zaproszenie jednego z kilkunastu wydziałów przyrodniczych w Polsce.  Na Uniwersytecie Warmińśko-Mazurskim Noc Biologów rozpocznie się 12 stycznia (piątek) o godz. 8.00, aby umożliwić udział w eksperymentach dzieciom z przedszkoli i szkół. Organizatorzy liczą, że już po południu przyjdą ponownie, tym razem ze swoimi rodzicami. Działać będzie także kawiarnia naukowa, gdzie w kameralnych warunkach porozmawiać będzie można z prawdziwymi naukowcami.

Noc Biologów ma na celu przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych  na różnych poziomach - od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesną biologię i biotechnologię.

W tym roku dowiemy się m.in. czym jest "genetyka zachowania", poznamy historię biologii molekularnej w kryminalistyce oraz niezwykłe owady z epoki dinozaurów.

Szczegółowy program

w kategorii