Noc Biologów

Które rośliny uszczęśliwiają, a które zmieniły świat - przekonasz się o tym już 9 stycznia podczas Nocy Biologów.

Wydział Biologii i Biotechnologii UWM zaprasza sympatyków i pasjonatów nauk o życiu na Noc Biologów. Impreza odbędzie się 9 stycznia 2015 r. (piątek) o godz. 10.00.

W programie wykłady, laboratoria, warsztaty, pokazy i wystawy. Zajęcia zostały tak opracowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Działać będzie także kawiarnia naukowa, gdzie w kameralnych warunkach porozmawiać będzie można z prawdziwymi naukowcami.

Noc Biologów ma na celu: upowszechnianie i popularyzacja nauki oraz instytucji zajmujących się problematyką przyrodniczą poprzez interesujące pokazy, warsztaty, prelekcje, wykłady, zwiedzanie laboratoriów, wystawy, dyskusje oraz materiały zamieszczone w prasie lokalnej, radiu, telewizji i Internecie (m.in. blogi i portale społecznościowe). Wzbudzanie ciekawości oraz chęci do poznawania i rozumienia świata przyrodniczego, szczególnie u dzieci i młodzieży szkolnej w celu kształtowania poglądów, pozwalających na zrozumienie prawidłowości funkcjonowania przyrody oraz na nieszkodliwe obcowanie ze światem żywym (biologicznym). Celem jest również przedstawienie podstawowych, ale ważnych zagadnień, poszerzających wiedzę społeczeństwa na temat funkcjonowania świata przyrodniczego (m.in. problemy biogospodarki, biotechnologii, zdrowia ludzkiego czy ochrony przyrody) jak i zagadnień budzących wiele kontrowersji (m.in. organizmy modyfikowane genetycznie - GMO, energetyka odnawialna z wykorzystaniem biomasy, transplantacje, rozwój zrównoważony).

Główna strona akcji

w kategorii