„Niebieskie Piórko” już po raz XVI

Zmień rozmiar tekstu

Święto Wydziału Sztuki obchodzone było 10 maja. W tym roku pod hasłem „Niebiesko mi” . Jakie atrakcje studenci WS przygotowali tym razem?

„Niebieskie piórko” stało się już tradycją Wydziału Sztuki. Tegoroczne – już 16. odbyło się w spichlerzu, czyli w Miejskim Ośrodku Kultury.

Zaczęło się od wręczenia wydziałowych statuetek „Osobowość roku 2016”. W kategorii „Wykładowca roku” najlepszy okazał się mgr Adam Wolniakowski z Instytutu Sztuk Pięknych i mgr Ewa Wankiewicz z Instytutu Muzyki. Nagrodzono również studentów. Miano „Studenta roku” przypadło Joannie Ejsymont z Instytut Sztuk Pięknych oraz Mateuszowi Sławińskiemu z Instytutu Muzyki.

Podczas imprezy uczestnicy wysłuchali „Koncertu Mercandantego e- moll” cz. 1. Utwór ten zagrała na flecie poprzecznym studentka Agnieszka Kowalik przy akompaniamencie dr Agnieszki Panasiuk. Kolejne utwory: „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” Wojciecha Młynarskiego czy „Gdzie ci mężczyźni” Jana Pietrzaka, były wykonywane przez studentów  Instytutu Muzyki. Instytut Sztuk Pięknych przygotował natomiast wystawę pt. „Impresje”. Dzieła były tworzone różną techniką, poczynając od akwareli, a kończąc na malarstwie olejnym. Wystawie obrazów towarzyszył duet muzyczny: Patryk Zarębski i Marcin Piotrowicz. Ostatnim elementem „ Niebieskiego Piórka” było jam session. Spotkanie prowadziły studentki: Barbara Gnoza i Natalia Witanowska.

Tegoroczne „Niebieskie Piórko” obchodzone było pod hasłem „ Niebiesko mi”.

- Stwierdziliśmy, że sparafrazujemy powiedzenie „Zielono mi” na „Niebiesko mi” i w ten sposób zasugerujemy gościom, żeby ubrali się na niebiesko – wyjaśniała Maria Milewska, organizatorka, studentka WS.

Święto jest spotkaniem studentów z wykładowcami. Wstęp jest wolny. "Piórko" ma na celu również integrację z miastem, ale przede wszystkim jest to sposób na pokazanie umiejętności studentów WS.

- Ten dzień jest wyjątkowy i najważniejszy dla Wydziału Sztuki. To dzień, w którym ludzie z instytutów Muzyki i Sztuk Pięknych szczególnie demonstrują to, że byliśmy, jesteśmy i będziemy - mówił dr Jan Połowianiuk - prodziekan WS.

Organizatorem tegorocznego „Niebieskiego Piórka” byli studenci I roku studiów II stopnia edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Studencki sztab organizacyjny tworzyły: Maria Milewska i Kinga Giedo. Opiekę artystyczną i organizacyjną sprawowałli: dr hab. Leszek Szarzyński, prof. UWM i dr Anna Drońska.

Wioleta Wróbel - studentka

fot. Zbigniew Urbalewicz