Nauka

 • przedstawiciele samorządu studenckiego UWM z nagrodą Pro Iuvenes
  23/11/2021

  Projekt studentów UWM z nagrodą Pro Juvenes

  Dni Świadomości Żywieniowej organizowane przez studenckie Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM zdobyły nagrodę Pro Juvenes jako najlepsza studencka inicjatywa prozdrowotna w Polsce w 2021 r. W tej kategorii startowało 5 projektów.
 • Rektor UWM podczas inauguracji V Kongresu Przyszłości
  18/11/2021

  UWM miejscem debaty o rozwoju. Kongres Przyszłości odbył się po raz piąty

  W czwartek 18 listopada Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM stało się miejscem licznych rozmów o kierunkach rozwoju Warmii i Mazur. Piąta edycja Kongresu Przyszłości zgromadziła przedstawicieli m.in. samorządu, biznesu i nauki.
 • naukowcy na tle fali tsunami
  16/11/2021

  Obserwacja jonosfery pozwoli przewidywać klęski żywiołowe

  Trzęsienia ziemi, tsunami, czy powodzie zdarzają się coraz częściej. Pozbawiają dachu nad głową, a często i życia wielu ludzi. Naukowcy z Wydziału Geoinżynierii UWM, mają dowody na to, że przewidywanie klęsk żywiołowych jest możliwe. Trzeba tylko bacznie monitorować jonosferę.
 • 29/10/2021

  Msza święta wypominkowa

  Jak co roku w listopadzie, społeczność akademicka będzie wspominać zmarłych Pracowników i Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 • Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego
  11/10/2021

  Przemówienie rektora prof. Jerzego Przyborowskiego z okazji inauguracji roku akademickiego

  Przemówienie wygłoszone 1 października 2021 r. w w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w czasie uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022.
 • Przekazanie medalu
  07/10/2021

  Jubileuszowa edycja konferencji „Problemy gospodarki energią i środowiskiem w mleczarstwie”

  W Starych Jabłonkach odbyła się 40. Konferencja Naukowo-Techniczna „Problemy gospodarki energią i środowiskiem w mleczarstwie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski.
 • zespół naukowców siedzi na ławce
  30/09/2021

  Rower, hulajnoga czy samochód? Podpowie algorytm

  Co powoduje, że zamiast samochodu wybieramy komunikację miejską? Skąd tak duża popularność miejskich hulajnóg? Kto i dlaczego decyduje się na samochód elektryczny? Naukowcy z Wydziału Geoinżynierii wzięli pod lupę nasze przyzwyczajenia komunikacyjne i czynniki, które wpływają na ich zmianę. Efektem ich badań będzie autorskie narzędzie, które wesprze w codziennej pracy m.in. osoby i jednostki odpowiedzialne za transport miejski i inwestycje w tym obszarze.
 • studenci na zajeciach
  24/09/2021

  Debiut w doborowym towarzystwie

  Drugi debiut UWM w drugim w tym roku rankingu uczelni opracowanym przez czasopismo Times Higher Education także okazał się udany. Jesteśmy w doborowym towarzystwie najlepszych polskich uniwersytetów.
 • Rektor prof. Jerzy Przyborowski podczas Rady Rektorskiej
  23/09/2021

  Wrześniowe obrady Rady Rektorskiej UWM

  Podczas wrześniowego spotkania Rady Rektorskiej, która obradowała pod przewodnictwem prof. Jerzego Przyborowskiego, dyskutowano m.in. o regulaminie oceny niektórych grup pracowników uczelni i zmianach w statucie.
 • 21/09/2021

  Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki po raz 19 na UWM

  19 edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki to kolejna szansa, by przekonać się, że potencjał odkrywania i tworzenia mamy w sobie wszyscy. Od 22 do 24 września Uniwersytet Warmińsko-Mazurski we współpracy z partnerami projektu dostarczy uczestnikom wydarzeń całej listy powodów, by skracać dystans między nami i... nauką.

Strony