Nasz student ze srebrnym medalem w międzynarodowych zawodach strzeleckich

na podium pierwszy od lewej Maciej
Maciej Kowalewicz, student pierwszego roku kierunku turystyka i rekreacja na Wydziale Nauk o Środowisku UWM zajął II miejsce w międzynarodowych zawodach w strzelectwie sportowym Polish Open Kaliber 2018 w Białymstoku.

Maciej trenuje strzelectwo sportowe od 7 lat. Ćwiczy w klubie Gwardia Olsztyn. Do strzelectwa zachęcił go ojciec, który też kiedyś strzelał, potem zaczął trenować syna i do dziś jest jego trenerem.

W ostatni weekend listopada (22-25.11.) reprezentował Polskę w międzynarodowych zawodach w strzelectwie sportowym Polish Open Kaliber 2018 w Białymstoku. W pierwszym dniu zawodów wygrał kwalifikacje do drugiego etapu z wynikiem 625,5 pkt. W drugim dniu zakwalifikował się do finału, jako pierwszy z wynikiem 625,0 pkt. Ostatecznie w finale Maciek zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal.

- Przygotowywałem się tych zawodów cały rok, zaczęliśmy sezon od stycznia. Treningi w tym roku były przygotowaniami do mistrzostw Europy. Trenuję 2 razy dziennie, na szczęście nie wszystkie treningi muszą odbywać się na strzelnicy; ćwiczymy też wytrzymałość, odpowiednią postawę ciała, ponieważ strzały oddajemy stojąc, klęcząc lub leżąc. Bardzo ważne jest prawidłowe trzymanie ręki – aby zachować odpowiedni układ ciała przy oddaniu strzału, ręka jest przypięta specjalnym pasem, na zawodach musimy wytrzymać tak nawet godzinę – wyjaśnia Maciej.

Dłuższej rozmowy z Maciejem Kowalewiczem można wysłuchać na stronie Radia UWM FM.

Srebro w Białymstoku to kolejny sukces na sportowym koncie naszego studenta. W ubiegłym roku został wybrany najlepszym zawodnikiem polskiego związku strzeleckiego w dwóch kategoriach (KDW 3 x 40 - karabin dowolny 3 x 40 strzałów i KPN 60 - karabin pneumatyczny 60 strzałów). W tym roku zdobył we Wrocławiu srebrny medal Mistrzostw Polski w konkurencji karabinu pneumatycznego. W sierpniu tego roku startował w Mistrzostwach Świata w strzelaniu kulowym, pneumatycznym i do rzutków w Changwon (Korea Płd.).

mah

na zdj. na podium pierwszy od lewej Maciej