NAKRĘĆ SERCE UWM. Pomagamy!

pojemnik na nakrętki
Przed budynkiem Rektoratu UWM stanął niebieski ażurowy pojemnik w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki. Ta akcja to forma niesienia pomocy innym.

Plastik tego rodzaju jest cennym surowcem, który przekazany do skupu pozwala zdobyć środki na zakup np. sprzętu rehabilitacyjnego lub sfinansować leczenie dla najbardziej potrzebujących. Nakrętki są wykonane z polimeru (polietylen), który łatwo poddaje się recyklingowi, charakteryzuje się niewielką ścieralnością oraz dużą odpornością na uszkodzenia. W procesie recyklingu nakrętki przetwarzane są na specjalny granulat, z którego mogą powstawać kolejne nakrętki, ale również: worki na śmieci, obudowy komputerów, opakowania do żywności, meble ogrodowe, narzędzia itp.

Na każdym uniwersyteckim wydziale uczelni postawiliśmy karton, do którego będzie można wrzucać nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania itp. Następnie trafią one do metalowego pojemnika w kształcie serca stojącego przy Placu Cieszyńskim. Jest to nasze pierwsze serce, w planach są kolejne.

Kogo wspieramy?

Nie ograniczamy się do jednej fundacji, stowarzyszenia, osoby. Współpracujemy z Fundacją „Przyszłość dla dzieci”, której misją jest niesienie pomocy najmłodszym i dawanie im szansy na przyszłość zdrową, pełną wyzwań i wspaniałych przeżyć. Fundacja opiekuje się dziećmi do 18. roku życia, wymagającymi leczenia i rehabilitacji.

Więcej szczegółów naszej akcji na stronie: http://nakretki.uwm.edu.pl/

Strona powstała przy udziale Biura Mediów i Promocji UWM.

Akcja jest organizowana przy wsparciu Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM

Czy zbieranie nakrętek jest opłacalne?

Tona plastikowych nakrętek to naprawdę bardzo dużo! Aby uzbierać tonę nakrętek, potrzeba ich prawie pół miliona! Można za nie otrzymać 700-1000 zł. Za taką kwotę można opłacić od 10 do 14 godzin zajęć rehabilitacyjnych. Dla chorego dziecka dodatkowa rehabilitacja to większa szansa na samodzielność! Akcja oprócz wymiaru finansowego ma również wymiar proekologiczny.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji i do dołączenia do zbiórki. Możemy razem zrobić coś dobrego dla środowiska oraz osób potrzebujących.

bmip

w kategorii