Najpiękniejsza jest z Nauk Społecznych

Tytuł najpiękniejszej dziewczyny UWM zdobyła Paulina Ferenc z Wydziału Nauk Społecznych. Paulina jest studentką pedagogiki specjalnej i oligofrenopedagogiki.

Podczas kolejnej Kortowiady nie mogło zabraknąć wyborów Miss Wenus. Odbyły się (15.05.) po paradzie wydziałów i objęciu władzy przez studentów  pod Centrum Konferencyjnym w Kortowie, gdzie zgromadziła się rzesza widzów. Udział wzięło 16 kandydatek. Każda z nich z uśmiechem reprezentowała swój wydział.

Dziewczyny na początku zaprezentowały się w przepięknych sukniach ślubnych. Każda wyglądała olśniewająco. Następnie wystąpiły w koszulkach wydziałowych. Ciekawym punktem programu były tzw. scenki. Każda kandydatka wraz ze znajomymi z wydziału starała się w ciągu trzech minut przekonać jury, dlaczego to jej wydział jest najlepszy i dlaczego ona właśnie powinna wygrać. Przygotowania, jak mówiły same kandydatki, trwały nawet parę tygodni. Pomysłowość kandydatek potrafiła nieraz zaskoczyć. Były barwne i kolorowe stroje, śpiew i taniec. Często na scenie pojawiało się aż kilkanaście osób.

Dziewczyny również zaprezentowały grupowe tańce. Jednak najciekawszym punktem programu był występ kandydatek w bikini. I to on wzbudził największe zainteresowanie. Na zakończenie wystąpiły w sukienkach koktajlowych. W czasie przerw pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami, prezentowały się grupy taneczne, np. „To jest to”.

Sześcioosobowe jury, w którego skład weszła m.in. zeszłoroczna Miss Wenus – Iwona Grodzicka (pierwsza z lewej), po burzliwych obradach wybrało tegoroczną MISS WENUS 2014- Paulinę Ferenc ( w środku), I wicemiss- Aleksandrę Lagierę z Wydziału Prawa i Administracji (z prawej). II wicemiss została Agnieszka Kileńska z Wydziału Humanistycznego (2. z lewej).

Wyróżniło także Miss z najpiękniejszymi włosami. Została nią Aleksandra Ostrowska z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Nagroda Miss Publiczności trafiła do Kamili Łęczkowskiej z Wydziału Nauk o Środowisku.

Każda z kandydatek otrzymała prezenty.

 

Magdalena Kołakowska, Fot. Ewa A.Jerzyło

w kategorii