Najlepszy z najlepszych. Belfer 2017 wybrany

od lewej: prof. Ryszard Górecki, rektor UWM, dr Tomasz Wierzejski – Belfer 2017, prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów
Jak zostać najlepszym belfrem? Trzeba być po prostu człowiekiem. Taki jest właśnie dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych – Belfer UWM 2017.

Głosowanie na ulubionego nauczyciela akademickiego - Belfra 2017 - odbywało się za pośrednictwem aplikacji na stronie www.belfer-uwm.pl i trwało od 16 do 23 stycznia. W sumie studenci oddali ponad 31 tys. głosów, co stanowiło rekordowy wynik. 3. miejsce w tegorocznym konkursie zajął dr hab. inż. Tomasz Mituniewicz z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt. 2. – dr Michał Bulc z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Najpopularniejszym nauczycielem akademickim UWM okazał się dr Tomasz Wierzejski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

- Ogromnym wyróżnieniem jest dla mnie reprezentowanie WNE, ale to, co czuję teraz jest wielokrotnością dumy. Jednak nie jestem dumny z siebie, tylko z moich kochanych studentów. To ja wam gratuluję i dziękuję – mówił dr Tomasz Wierzejski.

Zwycięzca pracę na UWM rozpoczął 1 grudnia 2004r. Na Wydziale Nauk Ekonomicznych prowadzi przedmioty dotyczące problematyki rynku Unii Europejskiej, umiędzynarodowienia przedsiębiorstw oraz międzynarodowej integracji gospodarczej.

- Pan doktor jest najlepszym nauczycielem ze wszystkich. Nigdy nie boimy się zwrócić do niego o pomoc, bo wiemy, że nas wysłucha. Jest bardzo zintegrowany ze studentami i mogę nawet powiedzieć, że jest naszym przyjacielem – mówi Aleksandra Czekalska, studentka V roku zarządzania na WNE.

Dwunasta Gala Belfra UWM rozpoczęła się o godz. 19:00 w Centrum Konferencyjnym. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przede wszystkim kandydaci do tytułu Belfra 2017, ale również rektor UWM prof. Ryszard Górecki, prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów oraz prof. Mirosław Gornowicz, prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju. Przybyli również dziekani, laureaci tytułu Belfra z ubiegłych lat oraz sponsorzy. Jak co roku nie zawiedli także studenci, którzy wspierali swoich Belfrów.

- Mam prośbę do państwa - nigdy się nie zmieniajcie. To, że zostaliście wybrani najlepszymi na poszczególnym wydziałach, jest dla nas studentów zwycięstwem – dodał Krystian Filipek, przewodniczący RUSS.

Finaliści konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy nominowany dostał kwiaty i czek na 1000 zł. Laureat trzeciego miejsca 2000 zł, drugiego – 3000 zł, a pierwszego – 5000 zł. Wszystkie osoby będące na podium otrzymały także weekendowe pobyty w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach oraz nagrody rzeczowe od innych sponsorów.

Uroczystość wzbogacił wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, prezentujący polskie tańce narodowe: krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura. Uwieńczeniem wieczoru był natomiast koncert zespołu Soyka Trio. Organizatorem plebiscytu i gali była Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM.

Zatem jak zostaje się najlepszym Belfrem?

- To wymaga bycia po prostu człowiekiem. Trzeba ze studentami zbudować taką relacje, która nie będzie zbyt bliska, ale i zbyt daleka. Zawsze szukam połowy drogi pomiędzy relacją uczeń mistrz, a koleżeństwem. Ani jedna skrajność nie jest dobra, ani druga. Szukajmy środka i być może to jest ten sposób – doradzał dr Tomasz Wierzejski – Belfer 2017.

Wioleta Wróbel