Dr n. med. Tadeusz Żechowicz wyróżniony

dr Tadeusz Żechowicz
Dr n. med. Tadeusz Żechowicz z Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii na Wydziale Lekarskim UWM otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Chorzele”. Nadała mu go rada tej gminy w uznaniu zasług włożonych na rzecz jej rozwoju.

Dr n.med. Tadeusz Żechowicz jest kierownikiem Niepublicznego Specjalistycznego  Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medeusz” w Chorzelach.

„Pan dr Tadeusz Żechowicz to lekarz z powołania. Pacjent jest dla niego wyzwaniem. Przy takim nastawieniu swoje zajęcie wykonuje niemal perfekcyjnie. Jego zainteresowanie pacjentem nie kończy się na jednej wizycie, bowiem doktor potrafi odpowiednio pokierować pacjentem. Poprzez przeprowadzenie specjalistycznych badań diagnozuje chorobę, ustala plan leczenia pacjenta, przepisuje potrzebne medykamenty i nadzoruje cały proces leczenia. W razie potrzeby kieruje pacjenta do odpowiednich placówek specjalistycznych i wielu specjalistów. Wieloletnia postawa służenia pacjentom spowodowała, że zdobył ogromne zaufanie wśród lokalnej społeczności, jest szanowany i traktowany, jako Chorzelanin z krwi i kości. Pan dr Żechowicz swoją pracę zawsze stara się wykonywać z dużą starannością i zaangażowaniem.” – czytamy w uzasadnianiu wyróżnienia.

Kapituła podkreśla także, że dzięki dr. Żechowiczowi w Chorzelach powstały nowe miejsca pracy, a usługi świadczone przez ZOZ „Medeusz” mają istotny wpływ na poprawę zdrowia wszystkich mieszkańców gminy.

opr. lek