I Mistrzostwa UWM w wędkarstwie spławikowym osób niepełnosprawnych

Już w sobotę (16 czerwca) odbędą się pierwsze w historii kortowskiej uczelni Mistrzostwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wędkarstwie spławikowym osób niepełnosprawnych.

Zawody odbędą się na jeziorze Kortowskim. Ich pomysłodawcą jest student kierunku Rybactwo: Szymon Kronowiecki – członek studenckiego Koła Naukowego Pasjonatów Wędkarstwa i Aktywnej Ochrony Ryb „Fario", które jest współorganizatorem tych zawodów. Dzięki pomocy Biura Osób Niepełnosprawnych, członków koła „Fario", klubu sportowego AZS UWM Olsztyn oraz Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM Olsztyn – impreza będzie miała należytą oprawę a zawodnicy będą mogli rywalizować w równych dla wszystkich warunkach i walczyć o najwyższe laury oraz historyczne tytuły.

Jakie będą wyniki...? Musimy uzbroić się w cierpliwość. Miejmy jednak nadzieję, że okażą się satysfakcjonujące dla wszystkich. Plany na przyszłość są niemal nieograniczone. Wędkarstwo bowiem, to piękny sport z nutką niewiadomej niepewności, która wyzwala dodatkowy smaczek w wędkarskiej rywalizacji.

Plan I Mistrzostw UWM w wędkarstwie spławikowym osób niepełnosprawnych