Miłośnicy serów świętowali po raz czwarty

Zmień rozmiar tekstu

Po raz czwarty mieszkańcy Olsztyna i okolic mogli wziąć udział w uczcie serowej. Wszystko za sprawą Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa, który już na stałe wpisał się w kalendarz wrześniowych atrakcji miasta.

W czwartej edycji Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa (10-11.09.) wzięło udział 20 największych wystawców z całej Polski. Według szacunków organizatorów w dwudniowym festiwalu uczestniczyło ok. 5 tys. osób.

- Swoje wyroby prezentują m.in. zakłady z Włoszczowy, Ryk, Rypina, Strzałkowa i Łowicza. Oprócz tego gościmy firmy, które pracują na rzecz mleczarstwa, np. dostarczają rozwiązania techniczne, różnego rodzaju szczepionki kultury bakterii wykorzystywane przy produkcji serów – mówi dr inż. Jarosław Kowalik, adiunkt w Katedrze  Mleczarstwa i Zarządzania Jakością.

Celem festiwalu jest ukazanie konsumentom najwyższej jakości oraz wartości odżywczej serów i twarogów produkowanych przez krajowy przemysł mleczarski oraz kształtowanie od najmłodszego pokolenia poprawnych nawyków żywieniowych, uwzględniających w diecie nabiał. Podczas dwudniowej imprezy na odwiedzających czekało wiele atrakcji.

- Mamy uliczkę seromaniaków, na której możemy degustować różne sery. Naukowe Koło Technologów Mleczarstwa przygotowało dla dzieci gry i zabawy. Jest też  sala, w której odbywają się różne animacje i wykłady dla dzieci. Poza tym mamy laboratorium sera, w którym próbujemy wyprodukować namiastkę sera dojrzewającego. Konsument może się przekonać, w jaki sposób kontroluje się mleko, jak się bada sery, aby były one jak najbardziej bezpieczne dla naszego organizmu – dodaje  dr inż. Jarosław Kowalik.

Co roku pojawia się również stoisko eksperta. Prof. Arnold Reps, autor kilku receptur serowych odpowiada tu na pytania dotyczące np. wyboru sera, rodzajów i różnic między gatunkami serów, prawidłowości znakowania serów, roli żywieniowej produktów mleczarskich itd.

W oficjalnym otwarciu festiwalu wziął udział prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- To już czwarta edycja festiwalu, który w piękny sposób promuje nasz Uniwersytet – mówi prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Wszystkie edycje święta sera odbyły się w hotelu „Omega”, jednak organizatorzy myślą o tym, żeby w przyszłości przenieść imprezę do Kortowa.

- Obiekty zmodernizowane w Kortowie z pieniędzy Unii Europejskiej nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych, a organizacja tak dużego przedsięwzięcia niestety wymaga przepływu gotówki. Możliwe jednak, że w przyszłości przeniesiemy festiwal do Kortowa – wyjaśnia prof. Bogusław Staniewski, kierownik Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością.

Drugiego dnia festiwalu organizatorzy ogłosili wyniki konkursu na najlepszy ser i twaróg.

Tytuł Hit Serowy otrzymał ser MOZZARELLA w zalewie z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim. Hitem Twarogowym została krajanka w opakowaniu „zamknij-otwórz” z Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej KE SEM we Włocławku. Nagrodę konsumentów – Serowy Król otrzymał Ser MOZZARELLA mini z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim, a Twarogowy Król – ZESTAW TWAROGÓW KLINEK Tłusty i Półtłusty z Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej KESEM we Włocławku.

Puchar Prezydenta Olsztyna dr. Piotra Grzymowicza został przyznany Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach za Wachlarz Ryckich Serów: Rycki Edam, Rycki Edam Light, Rycki Edam Naturalnie wędzony, Gouda i Rycki Maasdam. Puchar Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rewizyjny w Warszawie przyznano Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim za najwyższą jakość serów długodojrzewających – Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin i Szafir.

Organizatorami Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa jest Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny w Warszawie.

syla