Melancholia w Starej Kotłowni

Wydział Sztuki UWM zaprasza do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na wernisaż wystawy prof. Anny Drońskiej „Melancholia”.

Wernisaż odbędzie się 28 stycznia (środa) o godz. 18.00 na II piętrze w budynku Starej Kotłowni, ul. Prawocheńskiego 9. Oprawę muzyczna wernisażu opracował Clictime.

Anna Drońska: Trudno określić kiedy zaczęłam zapisywać w formie lapidarnych szkiców swoje emocje i wewnętrzne bóle związane z przypadłością, którą z czasem określono jako depresja. Wiele z tych zapisów nie doczekało się przekładu na poważną artystyczną realizację. Z pozostałych wybrałam kilka, dla mnie najistotniejszych. Praca nad projektem z założenia nie miała mieć wymiaru terapeutycznego, ale dzisiaj wiem, że bez niej moje depresyjne doświadczenie mogłoby być pozbawione treści. Nie zakładałam również, że jego realizacja będzie miała jakieś przełożenie społeczne. Jednak po kolejnych prezentacjach widzę, że rzesza podobnych do mnie emocjonalnych dziwaków czeka na tego typu komunikaty, które chociaż na chwilę odczarują ich melancholijną samotność.

Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00, do 19 lutego. Patronat i opiekę medialną nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska Oddział Olsztyn oraz Radio Olsztyn. Wstęp wolny!

w kategorii