Medalowa gala

Zmień rozmiar tekstu

Sportowcy UWM lubią medale. W klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski zdobyli medal brązowy.

Sport na UWM ma się znakomicie. W klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski edycji 2012/13 wśród wszystkich polskich uczelni pod względem zdobytych medali UWM zajął III miejsce. Jest to druga najważniejsza po generalnej klasyfikacja.

18 października na wielkiej ogólnopolskiej gali sportu akademickiego w Lublinie gościli przedstawiciele najlepszych sportowych uczelni Polski. Podczas gali podsumowano dokonania sportu powszechnego i świętowano 90-lecie istnienia AZS w Lublinie. W imieniu uczelni puchar, pamiątkowe medale i dyplom z rąk Joanny Muchy - minister sportu i turystyki oraz prof. Marka Rockiego - prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego odebrał mgr Grzegorz Dubielski - kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM oraz mgr Tomasz Żabiński - zastępca kierownika ds. dydaktycznych.

Studenci naszej uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobyli 7 złotych medali. Lepsza od naszej uczelni okazała się tylko Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytet Szczeciński, które zdobyły również po 7 złotych medali, ale nieznacznie więcej srebrnych i brązowych.