Medale Kortowskich pływaczek na Mistrzostwach Polski

Zmień rozmiar tekstu

UWM – to najbardziej usportowiony z polskich uniwersytetów. Potwierdza to nie tylko nagroda ministra, ale i wyniki naszych pływaków.

Aż osiem medali zdobyły zawodniczki AZS UWM na Mistrzostwach Polski w pływaniu które odbyły się w olsztyńskiej Aquasferze w dniach 5-6.06.2014 r. Dwa złote medale na dystansie 800 m i 1500 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na 400 m stylem dowolnym zdobyła Joanna Zachoszcz - studentka II roku Wydziału Prawa i Administracji.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki AZS UWM. Monika Czerniak została srebrną medalistką Mistrzostw Polski na 200 m stylem dowolnym i dwukrotnie brązową na dystansach 400 i 1500 m stylem dowolnym.

Srebrny medal na 800 m stylem dowolnym zdobyła Manuela Wikieł - studentka III roku Wydziału Nauk Społecznych.

Niewiele zabrakło do zdobycia 1. miejsca w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym w kategorii seniorów. Nasza sztafeta w składzie Joanna Zachoszcz, Monika Czerniak, Manuela Wikieł i Monika Chodyna ostatecznie zajęła 2. miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Te same miejsce nasza ekipa zdobyła w sztafecie 4x100 m.

W finałach znaleźli się także pozostali nasi reprezentanci: Krzysztof Pielowski, Marcin Rżyski, Sylwester Borowicz Skoneczny. Trenerem sekcji pływania jest Jacek Puciło.