Małgorzata Chomicz z Wydziału Sztuki z nagrodą główną Europejskiego Triennale Grafiki Współczesnej

prof. M. Chomicz z nagrodzoną grafiką
Linoryty z cyklu „Silence” prof. Małgorzaty Chomicz z Instytutu Sztuk Pięknych UWM zdobyły nagrodę główną Europejskiego Triennale Grafiki Współczesnej w Tuluzie.

Europejskie Triennale Grafiki Współczesnej organizowane jest przez Stowarzyszenie ESTAMPADURA w Tuluzie we Francji. Triennale prezentuje współczesną grafikę. Służy też promocji oraz jest miejscem spotkań europejskich artystów, uprawiających grafikę artystyczną.

Do konkursu zostali zaproszeni artyści graficy z: Portugalii, Belgii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji. Prof. Małgorzata Chomicz, artystka wykładowca w instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM posiadając podwójne obywatelstwo (polskie i włoskie) wzięła udział w konkursie jako członek Stowarzyszenia Współczesnych Grafików Włoskich. Jury konkursu przyznało nagrodę główną jej grafikom wykonanym w technice linorytu w cyklu „Silence”. Nagroda obejmuje indywidualną, retrospektywną wystawę w Galerii Miejskiej „Le Majorat” w Villeneuve-Tolosane w 2020 roku oraz pokrywa. wszystkie koszty z tym związane. Wystawa odbędzie się w czerwcu 2020 roku.

To kolejny sukces naszej artystki W 2018 roku grafiki prof. Małgorzaty Chomicz zostały wybrane przez do cyklu wystaw współczesnej grafiki włoskiej "Italian-Irish connection". Jej prace znajdują się m.in.w zbiorach: Muzeum Grafiki - Acqui Terme, Włochy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie, Graver Maintenant - Dreux we Francji oraz  prywatnych (Chiny, USA, Niemcy, Włochy, Polska, Kanada, Słowenia, Węgry, Szwajcaria, Indie, Nepal). Współpracuje na stałe z prestiżowymi galeriami graficznymi : „PG Printmaker Gallery" w Australii oraz „PrintSolo" w Anglii.

opr. mah